10 ton hamsi iki saatte tükendi

Beykoz Belediyesi ve Poyrazköy Balıkçılar Kooperatifi'nin işbirliğiyle vatandaşlara bedava 10 ton hamsi dağıtıldı.                      &nbsp

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve Poyrazköy Balıkçılar Kooperatifi’nin işbirliğiyle vatandaşlara bedava 10 ton hamsi dağıtıldı.                                                            

Bedava balık dağıtımın yapılacağını haber alan yüzlerce kişi, Beykoz Belediyesi önüne akın etti. Saat 12.00’da dağıtımın başlayacağının duyurulmasına rağmen vatandaşlar saatler öncesinden belediye önünde sıraya girdi. Belediye önüne getirilen kamyondaki 10 ton hamsi, 5’er kiloluk poşetlerle vatandaşlara dağıtıldı. Balık yaklaşık 2 saatte tükendi. Bu arada, bazı çocukların poşetlerdeki birkaç hamsiyi sokak köpeklerine vermesi dikkatlerden kaçmadı.

 

Sağlıklı besin kaynağı olan balık tüketimini teşvik amacıyla yapılan programda, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Yüksel Baki ve Nevin Çalıkan da poşetlere balık doldurarak dağıtım yaptı.

Balık alan vatandaşlar, memnuniyetini dile getirerek, balık fiyatlarının yüksek olmasından yakındı.

 

Poyrazköy Balıkçılar Kooperatif Başkanı Mustafa Kakoş, balığın bu sene bol olduğunu söyleyerek, “Vatandaşlarımıza bedava hamsi yedirmeye devam edeceğiz. Bugün Beykoz, diğer günlerde de İstanbul’un başka ilçelerinde dağıtmaya devam edeceğiz. Bugün 10 ton Karadeniz hamsisi dağıtıyoruz.” diye konuştu.

10 ton hamsi iki saatte tükendi
Bizi Takip Edin