Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Belediyesi’nden Gazze’ye yardım

Beykoz Belediyesi tarafından Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Filistin Üyesi Gazze Büyükşehir Belediyesi’ne, ‘Yakıt Yardımı’ yapıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Filistin Üyesi Gazze Büyükşehir Belediyesi’ne, ‘Yakıt Yardımı’ yapıldı.

galeri isbeykoz belediyesi nden gazze ye yardim 7194

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Filistin Üyesi Gazze Büyükşehir Belediyesi’ne, Beykoz Belediyesi’nin de içinde bulunduğu Konya Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi işbirliğinde ‘Yakıt Yardımı’ yapıldı.

2 MİLYONLUK YARDIM 

TDBB Filistin Üye Belediyelerinden Gazze Belediyesi’nin talep ettiği Yakıt Yardımı, TDBB Yönetim Kurulu Toplantısında değerlendirilmiş ve Beykoz Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi işbirliğinde 2.400.000 TL yardım yapılması kararlaştırılmıştı.

Gazze Belediyesiyle imzalanan protokol çerçevesinde, bu rakamın ilk bölümü olarak yaklaşık 100 bin USD miktarındaki yakıt Gazze Belediyesine teslim edildi. Kalan miktar da bir takvim çerçevesinde Gazze’ye ulaştırılacaktır.

galeri isbeykoz belediyesi nden gazze ye yardim 8881

BÖLGE İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Bilindiği gibi Gazze bölgesinde elektrik ihtiyacı büyük oranda jeneratörler vasıtasıyla karşılanıyor. Dolayısıyla yakıt yardımı başta elektrik üretimi ve hizmet araçlarının kullanımı olmak üzere bölge için büyük önem taşıyor.

Projenin mali sorumluluğunu TDBB koordinasyonunda Konya Büyükşehir, Beykoz ve Şahinbey Belediyeleri üstlenirken, sahada teslim operasyonu Türk Kızılay’ı tarafından yapıldı.

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı