Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz 'Kurbankent'te 150 çadır için kura çekildi

İstanbul'un en düzenli ve ilgi gören kurban pazarı olan Beykoz ‘Kurbankent' çadırları için kura çekimi yapıldı.  

Beykoz Belediyesi tarafından kurulan ve her sene Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında Çavuşbaşı'nda hizmet veren…

İstanbul’un en düzenli ve ilgi gören kurban pazarı olan Beykoz ‘Kurbankent’ çadırları için kura çekimi yapıldı.  

Beykoz Belediyesi tarafından kurulan ve her sene Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında Çavuşbaşı’nda hizmet veren Kurbankent için hayvan satıcıları ile birlikte kura çekimi gerçekleştirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Başkan Danışmanı Nazım Keskin, İlçe Tarım Müdürü Murat Ekinci, Temizlik İşleri Müdürü Nihat Mutlu, Veteriner Hekim Turgut Özdemir ve hayvan satıcılarının katıldığı kurada yapılan çekiliş sonrası çadırlar sahiplerini buldu.

Bu yıl da bir öncekinden daha hijyenik, daha düzenli ortamda kurulmasına özen gösterilen Kurban Kent’teki kura çekimi ile gerçekleştirilen çadır belirlemede 150 adet çadır kurularak, vatandaşların hangi çadıra gideceğinin kurası çekildi. 16’yı 17 Ağustos’a bağlayan gece olan 17 Ağustos ‘un ilk saatlerinde hayvanlar Kurbankent’e alınmaya başlayacak.

İlçe Tarım Müdürlüğü ve Veteriner Hekimlerin, hayvanlar konusunda hayvan sahiplerinin dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar hakkında yaptığı açıklamalardan sonra katılımcı protokol ve 2 çadır sahibinden oluşan divan kuruluyla kura çekimi yapıldı.

Vatandaş ve kurban satıcılarının kolaylıkla hareket edebilmesi için yapılan düzenlemelerle alana ambulans, mescit, wc, kantin, kafeterya ve bu sene ilk olarak ise sabit kesim ünitesi yerleştirildi.

Kura çekiminde konuşan Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, “Çadır sahipleri gönül rahatlığıyla hayvanlarını Anadolu’dan İstanbul’a getirebilir” diyerek “Bu yılda her sene olduğu gibi bir öncekinden daha düzenli ve hijyenik ortamlarda kurulan çadırlarımızda vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz. Biz bu önemli hizmeti hakkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Uluslararası kriterlerde modern ve planlı bir alanda çalışmalarımızı yürütüyoruz.  Kaymakamlığımızın öncülüğünde Beykoz Belediyesi olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın belirlediği düzenlemeler doğrultusunda oluşan İlçe Kurban Komisyonumuzca alınan tedbir ve kriterleri yerine getiren satıcılarla çalışıyoruz. Çadır sahipleri gönül rahatlığıyla hayvanlarını Anadolu’dan İstanbul’a getirebilir. Bu aşamada her türlü denetimlerimiz sürecek. Kurbankent’in oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sizlere de hayırlı kazançlar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Öztürk’ün konuşmasının ardından yapılan kura çekimiyle hayvan sahipleri Kurbankent’teki çadırlarına yerleştirildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.