Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz olası afetlere hazırlanıyor!

Beykozlu vatandaşlar başta deprem olmak üzere afet durumlarının öncesi ve sonrasında alınabilecek önlemlerin anlatıldığı eğitimde bir araya geldi.

Beykozlu vatandaşlar başta deprem olmak üzere afet durumlarının öncesi ve sonrasında alınabilecek önlemlerin anlatıldığı eğitimde bir araya geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=c4NROgHWh-Q***

Beykoz Belediyesi, 1- 7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Beykozlu vatandaşlarında katılım sağladığı afet öncesi eğitim düzenledi. Beykoz Belediyesi Afet ve Acil Durum Kordinatörü Erdal Usturabelli tarafından verilen eğitimde yapılan sunum, görsel materyallerle desteklendi.

galeri beykoz olasi afetlere hazirlaniyor 8175

Kent Konseyi ofisinde gerçekleştirilen çalışmaya çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Vatandaşlara deprem öncesi alınabilecek önlemler ile deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenlere ilişkin bilgiler verildi. Vatandaşlar ise uzman isim Usturabelli’nin uyarılarını not alarak takip etti. Öte yandan eğitim esnasında depremin yanı sıra yangın, sel ve su baskını gibi doğal afetlere yönelik bilgilerde verildi.

“Afetleri tanımak zorundayız”

Eğitim sonrası konuşan Beykoz Belediyesi Afet ve Acil Durum Kordinatörü Erdal Usturabelli, “ Özellikle ülkemizin bulunduğu konum nedeniyle afetleri tanımak zorundayız. Biz bu eğitimimizde afet öncesi, esnası ve sonrasında neler yapabileceğimizi anlattık. Vatandaşlarımızı bu noktada bilinçlendirdik. Bu eğitimlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hem kendimiz hem de ailelerimiz için bu eğitimleri alıp afetlere karşı hazır olmalıyız. İstanbul bir deprem bölgesi. Toplumsal bilinci bu konu üzerinde ne kadar bilinçlendirirsek o kadar sonuçları da olumlu olacaktır” diye konuştu.

galeri beykoz olasi afetlere hazirlaniyor 7298

Bilgi almak ve eğitimlere katılmak için 444 6 661 numaralı telefondan Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.