Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Yöre Buluşmaları’nda Rize rüzgarı esiyor

Beykoz’da Anadolu’nun 113 yöre ve köyünden özel belgesel gösterimleriyle memleket tadında geçen “Beykoz Yöre Buluşmaları”, Karadeniz’in yeşil ve nüktedan şehri Rize’nin tanıtıldığı akşamla renklendi.

Beykoz’da Anadolu’nun 113 yöre ve köyünden özel belgesel gösterimleriyle memleket tadında geçen “Beykoz Yöre Buluşmaları”, Karadeniz’in yeşil ve nüktedan şehri Rize’nin tanıtıldığı akşamla renklendi.

galeri isbeykoz yore bulusmalari nda rize ruzgari esiyor 4762

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki yöre ve köy derneklerinin tanıtımı ile birlik ve beraberliğe katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği buluşmada, Çayeli’nin Demirhisar, Yenihisar Köyü ve Gürgenli Köyü ile Kalkandere’nin Yumurtatepe Köyü ağırlandı.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen programa Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı (RİDEVA) Başkanı Recep Albayrak, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz, köy dernek başkanları ile ilçedeki sivil toplum kuruşu temsilcileri katıldı.

Beykozlu Rizelilerin coşkulu buluşmasına sahne olan program hemşerilerin tanışıp kaynaştığı kokteylle başladı.

galeri isbeykoz yore bulusmalari nda rize ruzgari esiyor 8386

Ata topraklarına dair güzelliklerinin konuşulduğu gecede hemşehrileriyle yakından ilgilenen Başkan Murat Aydın, tulum eşliğinde kurulan horona iştirak etti.

Merkezde Rizeli hanımların yaptığı, yöreye özgü hasır sepet standı da açıldı.

Kokteyl sonrasında “Beykoz’un Renkleri” belgeselinden geceye davetli köylerin doğa güzelliklerini sergileyen kesitler gösterildi.

galeri isbeykoz yore bulusmalari nda rize ruzgari esiyor 5594

Beykozlu Rizelilerin memleket özlemi giderdiği belgesel katılımcıların beğenisini kazandı.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE YATIRIM YAPIYORUZ”

Beykozlulardan aldıkları yetki ve ilçedeki 19 yöre derneğinin desteğiyle yaptıkları belgesel çalışmasıyla geçmişi bugüne taşıdıklarını ve geleceğe aktardıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yeni nesillerin ata topraklarıyla kurdukları bağ sayesinde ülkenin geleceğinin garanti altında olacağını söyledi.

galeri isbeykoz yore bulusmalari nda rize ruzgari esiyor 8316

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz ile köy dernek başkanları da tek tek söz alarak, ata toprakları ve kültürlerinin tanıtımına verdiği katkı için Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a teşekkür etti.

Beykoz’un Renkleri” Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.