Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da 19 Mayıs’ın 103. yıl coşkusu yaşandı

İstiklal ve istikbal mücadelemizin nişanesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Beykoz’da büyük bir coşkuyla kutlandı.

İstiklal ve istikbal mücadelemizin nişanesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Beykoz’da büyük bir coşkuyla kutlandı.

galeri isbeykoz da 103 yillik 19 mayis coskusu yasandi 8115

Ulusal egemenliğe dayalı, bağımsız Türkiye için atılan ilk adımın 103’üncü yıl dönümünde, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Beykoz’da büyük bir sevinç ve coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu tarafından Beykoz Belediye Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, İyi Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, DEVA Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından da Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

galeri isbeykoz da 103 yillik 19 mayis coskusu yasandi 5679

Kutlama programı, Recep Şahin Köktürk Spor Salonu’nda birbirinden yetenekli gençlerin renkli gösterileri ile devam etti.

Programa, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ile çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve daire amirleri, öğretmenler, veliler ve gençler katıldı.

galeri isbeykoz da 103 yillik 19 mayis coskusu yasandi 7579

Saygı ve duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi.

Anadolu’ya yayılan bağımsızlık ruhunun, milli egemenliğe ve Cumhuriyete uzanan çetin mücadelenin ilk kıvılcımı olan bu günde sahneyi geleceğin teminatı olan gençler aldı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren judo branşının sporcuları kurulan minder üzerinde yetenekleri sergiledi.

galeri isbeykoz da 103 yillik 19 mayis coskusu yasandi 3307

Renkli görüntülere sahne olan judo gösterisinin ardından Karadeniz Yöresi Halk Oyunları Ekibi tarafından gerçekleştirilen cıvıl cıvıl horon gösterisine misafirlerle de alkışla tempo tuttu.

Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Lisesi Bando Takımı ise muazzam bir gösteriye imza attı. Gençler ellerindeki özel tasarım sopalar, davul, zil, trampet, trombon gibi enstrümanlarla kendilerine hayran bıraktı.

galeri isbeykoz da 103 yillik 19 mayis coskusu yasandi 2742

BEYKOZ’UN SPORCU GENÇLERİ ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Son olarak, Okul Sporları Müsabakalarında Beykoz’u temsil ederek İstanbul Şampiyonu olan ve Türkiye’de derece elde etmiş sporculara ödülleri takdim edildi.

Atletizm branşında şampiyon olan sporculardan Alp Tuğrul Altay, Nilda Berrin Çevik, Pelin Cansu Uysal, Şükran Yeşilbaş, Rahime Bek, Nazlı Can Yılmaz, Utku Aslantaş, Osman Haktan Akbulut, Ömer Ali Özgür, Baran Çil, Necdet Durmuş ve Sabri Yeşilbaş ile Judo branşında şampiyon olan sporculardan Mustafa Yağız Sayın ve Melih Aktümer’in ödülleri Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın tarafından takdim edildi.

galeri isbeykoz da 103 yillik 19 mayis coskusu yasandi 8719

Okul Sporlarında ise İstanbul Şampiyonalarında; Satranç branşında şampiyon olan Ecrin Arar, Büşra Ateş, Feyza Erva Karakuş, Ayça Aslan, Ebrar Nisa Mavi, Kürek branşında şampiyon olan Göksu Küçük, Gözde Köken, Rüzgar Aksu, Bisiklet branşında şampiyon olan Ege Bakır ve Fatih Okutan ödüllerini Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın elinden aldı.

Türkiye Şampiyonalarında 3’üncülük elde etmiş sporculardan, Atletizm branşında Songül Akyol ve Kuzey Ege Şirin, Futsal Branşında Türkiye Futbol Federasyonu Celal Meral Aras Spor Lisesi öğrencileri Mustafa Karaman, Mehmet Yağmur, Mert Girgin, Tolga Aytaç, Efe Uludağ, Ahmet Berkay Orak, Mükremin Arda Türköz, Bilal Güven, Hasan Can Sezgin, Emir Can Alturan, Bekir Aydın ve Emre Kaya’ya ödülleri İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç tarafından verildi.

galeri isbeykoz da 103 yillik 19 mayis coskusu yasandi 9246

Türkiye Şampiyonalarında 2’ncilik elde eden sporculardan, Atletizm branşında Emirhan Genç, Necdet Durmuş, Sümeyye Nas Derman, Rana Taciser Kanbur ile Türkiye Şampiyonalarında 1’incilik elden eden Dağcılık Branşı sporcusu Yağmur Taylan ve Atletizm branşı sporcuları Senanur Kuruderi, Sabri Yeşibaş, Eren Efe Öz, Ayşe Nisa Dandin’e ödülleri Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli tarafından takdim edildi.

Çekilen toplu fotoğraflarından ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yılı kutlama programı sona erdi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı