Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'da 42 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi

Beykoz'da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 42 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi.

2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci dönemi, bugün sona erdi. Beykoz'da karnelerini alan yaklaşık 42 bin öğrenci…

Beykoz’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 42 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi.

2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci dönemi, bugün sona erdi. Beykoz’da karnelerini alan yaklaşık 42 bin öğrenci iki hafta sürecek tatilin ardından 6 Şubat’ta ders başı yapacak. Uzmanlar çocukların karne notlarına göre yargılanmaması, başka öğrencilerle kıyaslanmaması gerektiğini söylüyor.

Beykoz’da okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim alan yaklaşık 42 bin öğrenci, 2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci yarılını tamamladı. Bugün karne alan öğrenciler 23 Ocak-3 Şubat arasında tatil yapacak. Eğitim öğretim yılının ikinci dönemi ise 6 Şubat Pazartesi başlayacak.

Ahmet Katırcı: Öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı 2016-2017 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi nedeniyle sosyal medya hesabı twitter üzerinden yayımladığı mesajında “Bugün karne günü. Tatile giren sevgili öğrencilerim ve kıymetli öğretmenlerime, dinlenmiş ve zinde bir şekilde 2. Yarıyıla başlamak üzere iyi tatiller diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kazım Bozbay: Önemli olan insanlık karnemizdir

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay da yarıyıl tatili dolayısıyla bir mesajı yayımladı. Bozbay 2016-2017 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi nedeniyle öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik yayınladığı mesajında şu ifadeler yer verildi;

Sevgili öğrencilerimiz

Bugün bir dönem boyunca yapmış olduğunuz çalışmaların karşılığı olarak karnelerinizi aldınız. Sevinenleriniz yanında üzülenleriniz de oldu. İkinci dönem biraz daha çaba ile üzüntüyü sevince dönüştürebilirsiniz. Bizim için asıl önemli olan karne insanlık karnemizdir. İyi bir insan olmak için ne kadar gayret sarf ettiğimizdir. Bunun ölçüsü de içinde yaşadığımız toplumumuzun, ailemizin, komşularımızın, arkadaşlarımızın, büyüklerimizin bizim davranışlarından memnun olup olmadığıdır.

Sizler, tarih boyunca ve en son 15 Temmuz’da vatanına ve iradesine sahip çıkarak destan yazan büyük bir milletin çocuklarısınız. Size yakışmayan bir şey varsa o da tembelliktir. Adaletin ve merhametin hakim olduğu güzel yarınlar için daha çok çalışacağınıza inanıyor ve size güveniyoruz. Güzelliklere, iyiliklere giden yolun kitapların dünyasından geçtiğini de bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Hepinize kitapla dolu güzel bir tatil diliyorum.

Değerli velilerimiz

En az çocuklarınız kadar heyecanla beklediğiniz bir günün sonunda karnelerindeki puanlar ne olursa olsun çocuklarınızı şefkatle kucaklayın. Onların her şeyden çok sizin sevginize, ilginize, güveninize ve desteğinize ihtiyaçları var. Bunu onlardan esirgemeyin. Karnelerdeki kırık notlar etbet düzelir, kalp kırıklıklarını tamir etmekse zordur. Unutmayın, çocuklarınızın her türlü karnesi aynı zamanda sizin karnenizdir. Hem bir öğrenci hem de bir insan olarak onları sorgulamadan önce kendinizi hesaba çekmenizde fayda vardır.

15 Temmuz’da vatanına ve iradesine sahip çıkan büyük bir milletin üyeleri olarak çocuklarımızın geleceği için toplumsal barış ve huzur için hep birlikte çalışmalıyız. Unutmayalım ki çocuklarımız bizim nasihatlerimizden çok davranışlarımızdan etkilenirler. Elinde kitap olan anne babalar ancak okuyan bir nesle öncülük edebilirler. Hepinizi saygıyla selamlıyor, ailenizle birlikte nice mutluluklar diliyorum.

 Kıymetli öğretmen arkadaşlarım

Büyük fedakarlıklarla çocuklarımızın en güzel şekilde hayata hazırlanması için çaba sarfettiğiniz bir dönemin daha sonuna geldik. 

Bu ülkenin yarınlarını yüreklerindeki sevgiyle, merhametle, adaletle, vatan sevgisiyle inşa edecek olan nesiller üzerindeki emekleriniz için millet olarak size minnettarız. 

Üstün gayretlerinizden dolayı sizleri tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.