Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'da asırlık çınar ağacı böyle devrildi! VİDEO

Beykoz'da dün akşam asırlık çınar ağacının bir caminin üzerine devrildiği o anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Beykoz'da dün asırlık çınar ağacının bir caminin üzerine devrildiği o anlar saniye saniye güvenlik…

Beykoz’da dün akşam asırlık çınar ağacının bir caminin üzerine devrildiği o anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Beykoz’da dün asırlık çınar ağacının bir caminin üzerine devrildiği o anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Beykoz Anadolu Kavağı’nda dün akşam namazı esnasında asırlık çınar ağacı Midillili Ali Reis Camii üzerine devrilmişti. Bu sırada namaz kılan Nurettin Sarıçiçek isimli bir vatandaş kolundan hafif şekilde yaralanırken devrilen ağaç camide ve minaresinde büyük hasara neden olmuştu.

Asırlık çınar ağacının devrildiği o anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde ağacın devrilmesi görülüyor. Ağacın devrildiği sırada iki kişinin ölümden son anda kaçtığı kameralara yansıyor.

Ağacın camide yol açtığı hasar gün ağarınca ortaya çıktı

Asırlık çınar ağacının olay yerinden kaldırılma çalışmaları başladı. Çınar ağacının camide yol açtığı hasar gün ağarınca ortaya çıkarken, ağacın içten çürüdüğü için devrildiği öğrenildi. Beykoz Belediyesine bağlı ekipler olay yerine gelerek asırlık çınar ağacını devrildiği yerden kaldırmak için çalışma başlattı. Asırlık ağaç yetkiler tarafından kesilerek parçalanırken, ağacın çevresinde de temizlik çalışması yürütüldü. 500 yıllık ağacın birkaç yıl önce yetkililer tarafından bakımının yapıldığı öğrenilirken ağacın içten çürüdüğü için devrildiği iddia edildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.