Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'un 15 Temmuz şehit ve gazileri unutulmadı

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi, 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin 1. yıldönümü şehit ve gazi aileleriyle andı.

Vatan ve milletin selameti için meydanlara koşan kahraman şehit ve gazilerin minnetle hatırlandığı buluşmada, 15…

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 1. yıldönümü şehit ve gazi aileleriyle andı.

Vatan ve milletin selameti için meydanlara koşan kahraman şehit ve gazilerin minnetle hatırlandığı buluşmada, 15 Temmuz Darbesi’ni sahneleyen hainlere karşı bir kez daha birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

İBB Koru Sosyal Tesisinde düzenlenen etkinliğe, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Boğaz Komutanlığı adına Deniz Kıdemli Albay Mehmet Emin Oturmaz, İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, başkan yardımcıları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Programın açılışında tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu.

Kaymakam Katırcı: “Milletimiz dünyaya demokrasi dersi verdi”

15 Temmuz’un milletin iradesiyle bertaraf edildiğini ifade eden Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: ‘Bu millet tarihindeki en büyük ihanete sahne oldu. Memleketin ordusuna, askerine ve istikbaline kast ettiler. Bu millet büyük bir millet, devletin bekası tehlikeye girdiğinde canını feda ederek, saldırıyı yapanları geldiği yere geri gönderdi. 15 Temmuz’da sokağa çıkarak destan yazan vatandaşlarımız dünyaya demokrasi dersi verdi. Şehit ve gazilerimizin fedakârlıklarını unutmadık, unutmayacağız. Allah sizden ve bu aziz milletimizden razı olsun’ ifadelerini kullandı.

 Yücel Çelikbilek: “Birlik ve beraberliğimiz arttı”

15 Temmuz’un asla unutulmayacağını söyleyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: ‘Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunlar bitmeyecek, bu yüzden dikkatli olmak lazım. 15 Temmuz bu milletin birliğini ve beraberliğini artırdı. Bu hain girişimde gördük ki birlik ve beraberlik içerisinde aşamayacağımız hiçbir durum yok. Bu millet dünyada hiçbir örneği olmayacak şekilde tankların, tüfeklerin önüne çıktı. Milletimizin imanı, iradesi, cesareti ve ferasetinin meydanlarda tecelli ettiği ve hamd olsun ki kutlu bir direnişle bertaraf edilen o kanlı geceyi hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız.” dedi. 

Şehitler için mevlid okutuldu

Kahvaltı sonrası hain gecede şehit edilen Murat Akdemir ve Hasan Kaya başta olmak üzere şehit vatandaşlar kabri başında ziyaret edilerek dua edildi. Daha sonra Rüzgarlıbahçe Camii’nde öğle namazı öncesi mevlid okutuldu. Kılınan öğle namazının ardından cami bahçesinde vatandaşlara yemek ikram edildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.