Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’un 70 yıllık köy kahvesi yenileniyor!

İstanbul’un leziz kaynak suları, piknik alanları ve ceviziyle ünlü Tarihi Akbaba Mahallesi’ndeki meşhur çınarlı köy kahvesi aslına uygun hazırlanan projeyle yenileniyor.

İstanbul’un leziz kaynak suları, piknik alanları ve ceviziyle ünlü Tarihi Akbaba Mahallesi’ndeki meşhur çınarlı köy kahvesi aslına uygun hazırlanan projeyle yenileniyor. 

galeri isbeykoz un 70 yillik koy kahvesi yenileniyor 7990

Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki tarihi ve turistik mekânları güzelleştirmek amacıyla yürütülen çalışmayla Akbaba’nın yakın tarihinde önemli yer bulan köy kahvesi aslına uygun şekilde yeniden ilçeye kazandırılıyor.   

Akbaba’nın son 70 yılına tanıklık eden çınarlı kahve özellikle yaz aylarında huzurlu ve serin ortamıyla civar köylerde yaşayanların, ilçeye gelen ziyaretçilerin, köy güzergâhından geçen sporcuların ve turistlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

BAHÇESİNDEN IHLAMUR KOKULARI YÜKSELİYOR

Yaşlı çınar ağaçlarının gölgesinde kurulan kahve, bahçesindeki atkestanesi ve ıhlamur ağaçlarıyla da ilgi görüyor. Müdavimleri her bahar ve yaz aylarında bahçesinden yükselen ıhlamur kokuları eşliğinde çay içmek ve dinlenmek için kahveye geliyor.

Köyün yakın tarihinde milli bayram kutlamalarından toplu sünnet düğünlerine kadar önemli sosyal olaylara, ailecek gelinen gazino akşamlarına şahitlik eden mekân, yürütülen çalışmayla sakinlerini artık bakımlı yüzüyle ağırlayacak.

galeri isbeykoz un 70 yillik koy kahvesi yenileniyor 8789

NELER YAPILDI?

Beykoz Belediyesi, Akbaba’ya yenilik katan proje kapsamında yıllar içinde eskiyen yapıyı güçlendirdi, binanın tavanı yükseltildi, ziyaretçilere aydınlık ve ferah bir ortam sağlandı.

Mekâna kahve ve çay ikramı için yeni bir mutfak ile 2 tuvalet ilave edildi, kapı ve cam doğramaları yenilendi.

Akbaba Köy Meydanı tarihi kahvenin yenilenmesiyle bakımlı ve estetik bir görünüme kavuştu.  

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı