Başkan Murat Aydın sessizliğini bozdu! Alçaklık!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hakkında çıkan iddialara karşı sessizliğini bozdu.
  • 25.06.2022 00:00:00

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hakkında çıkan iddialara karşı sessizliğini bozdu. 

galeri isbaskan murat aydin sessizligini bozdu alcaklik 7494

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hakkında çıkan iddialara karşı sessizliğini bozdu. Aydın, CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal tarafından ortaya atılan iddialara cevap verdi.

“ALÇAKLIK” OLARAK NİTELERDİM

Murat Aydın, sosyal medya hesabından şu şekilde açıklama yaptı:

“Ağzımdan hayatım boyunca yanlışlıkla bile çıkmamış bu ifadenin bana yakıştırılmasını başka şartlar altında “alçaklık” olarak nitelerdim. Ancak siz bir avukatsınız, bu yüzden bu yakıştırmanızın sağdan soldan duyduklarınızla yaptığınız art niyetli bir hata olduğunu düşünüyorum.”

"SİYASİ RANT SAĞLANIN HER YOLUNU MÜBAH GÖRÜYORSUNUZ"

“Tokatköy’de hak sahibi hemşehrilerimizin yüzde 90’ına yakınının imza attığı projemizi hevesle baltalamak istemenizi anlayışla karşılıyorum. Çünkü siyasi rant sağlamanın her yolunu mübah görüyorsunuz. Anlaşılan insanlarımızın refahı ve güvenliği sizin için siyasetten sonra geliyor.  Sizden rica ediyorum: ömür boyu hiç kullanmadığım bu ifadeyi lütfen geri alın.”

"PLANLI PROVOKASYON"

"Mahmut Bey, 4 gün önce başlayan bir “Tokatköy Hadisesi” yoktur. Bunu bu şekilde nitelendirmeniz, yaşananların planlı bir provokasyon olduğunun net kanıtıdır. Çünkü Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi, bir önceki İBB yönetiminde KİPTAŞ tarafından başlamıştır."

"İBB YÖNETMİNDEKİ KİPTAŞ PROJEYİ RAFA KALDIRDI"

"2019 seçimleri sonrası proje KİPTAŞ’ın yeni yönetimi tarafından rafa kaldırılınca, hemşehrilerimizin de arzusuyla projeyi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte üstlendik. İki seneden fazla hemşehrilerimizle istişare ederek yapım aşamasına geldik."

"HAK SAHİPLERİNİN YÜZDE 90'I İMZA ATTI"

"Hak sahipleriyle toplantılar yaptık. Tokatköy’e herkese doğru bilgi vermek için projeye özel iletişim ofisi açtık. Sürecin tamamını hemşehrilerimizle birlikte yürüttük. Aylar önce ise hak sahiplerinin yüzde 90’a yakını imza attı."

"BEYKOZ BELEDİYESİ'NE DAVET EDİYORUM"

"Ancak vatandaşlarımızın mutluluğu yine çok görüldü ve Tokatköy’de düğmeye basıldı. “4 gün önce başlayan Tokatköy Hadisesi” tanımınız üzücü bir kanıttır. Proje ile ilgili doğru bilgi almak için sizi, kaynağı belirsiz uydurmalar yerine Beykoz Belediyesi’ne davet ediyorum."

İlgili Haberler