Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da kadına şiddete karşı farkındalık etkinliği

Beykoz Rizeliler Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İstanbul Medipol Üniversite Toplumsal Sağlık ve Farkındalık Diyaliz Bölümü’nün düzenlediği Kadına Yönelik Şiddet Semineri’ne katıldı.

Beykoz Rizeliler Derneği ve İstanbul Medipol Üniversitesi Toplumsal Sağlık ve Farkındalık Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği Kadına Yönelik Şiddet Semineri gerçekleştirildi. 

galeri isbeykoz da kadina siddete karsi farkindalik etkinli 7183

Beykoz Rizeliler Derneği ve İstanbul Medipol Üniversitesi Toplumsal Sağlık ve Farkındalık Kulübü, Kadına Yönelik Şiddet Semineri düzenlendi. 

Medipol Üniversitesi Güney Kampüsü’nde düzenlenen seminere, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz, SHMYO Müdürü Doç. Dr. İlknur Keskin, Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bahar Güntekin, eski İlçe Sağlık Müdürü ve Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Fatih Kale, Öğretim Görevlisi Selda Selimoğlu ile Bölüm Asistanı Büşra Korkmaz, Rizeliler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Beykoz Rizeliler Derneği ve İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Diyaliz Bölümü’nün araya geldiği farkındalık etkinliği saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

galeri isbeykoz da kadina siddete karsi farkindalik etkinli 9404

Programın açılış konuşmasını yapan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Müdürü Doç. Dr. İlknur Keskin, kadına karşı şiddete değindi.

“Akademide Kadın Olmak” konulu konuşma yapan Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Başkanı Prof. Dr. Bahar Güntekin ise “Kadına verilen değer eğitimle değil ailedeki yetiştirilme tarzı ile başlıyor.” dedi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ise tarihten bugüne kadar olan kadın hakları ve kadın eşitliğine değindi.

Program, Fransız Lape Hastanesi Uzman Psikolog Beren Aka ve Arda Turgay ise kadına şiddetin psikolojik yaklaşımına değinmesiyle devam etti.

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz ise dernek çalışmalarından ve kadına verilen değerden bahsetti.

galeri isbeykoz da kadina siddete karsi farkindalik etkinli 7183

Konuşmaların ardından, Dernek Başkanı Mehmet Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Medipol Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Diyaliz Bölümü tarafından katılımcılara karanfil takdim edilerek Kadınlar Günü kutlandı.  

Etkinlik bitiminde ise katılımcılar ve öğrenciler, kadın cinayetlerini manşetten gören gazete kupürlerinin asıldığı panoyu inceledi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.