Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'da 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri başladı

Beykoz İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası' için planlanan etkinlikleri yerel basın ile paylaştı.

Beykoz Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası için planlanan etkinlikler ile ilgili yerel basına yönelik kahvaltılı bilgilendirme toplantısı düzenledi. Diyan

Beykoz İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası’ için planlanan etkinlikleri yerel basın ile paylaştı.

Beykoz Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası için planlanan etkinlikler ile ilgili yerel basına yönelik kahvaltılı bilgilendirme toplantısı düzenledi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1989 yılından beri farklı temalarla idrak edilen Kutlu Doğum Haftası programları Beykoz Müftülüğü tarafından bu yılda çeşitliliği bol olan bir dizi etkinlikle kutlanacak.        

Tanıtım toplantısına; Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe,  Müftülük Şube Müdürü Abdullah Güldalı, İlçe Vaizleri Hilmi Tezcan ve Aydın Yöndem, Kavacık Hasan Yavuz Camii İmam Hatibi  Halit Öksüz ile yerel basın temsilcileri katıldı.

Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe, bu yıl ‘Hz. Muhammed ve Güven Toplumu‘ temasıyla işlenecek olan ve ağırlıklı olarak peygamberimizin bu yönünü işlemeyi hedef alan haftada ağırlıklı olarak konferanslar tertip edileceğini belirtti.

Müftü Efe bugün (17 Nisan Salı) Kavacık Talia Düğün Salonu’nda saat.20.30’da Yaygın Din Hizmetleri Daire Başkanı Bünyamin Albayrak  tarafından ‘Hz. Muhammed ve Güven Toplumu’ konulu bir konferans verileceğini duyurdu. Medipol Üniversitesi, Türk-Alman Üniversitesi, İmam Hatip Liseleri, Kredi Yurtlar Kurumu, Sevgi Evleri, ÇODEM ve Kur’an Kurslarında konferanslar yapılacağını söyleyen Efe, kurum, esnaf ve şehit yakını ve gazi ziyaretleri ile Kur’an ziyafetinin de olduğu etkinlikler ay sonuna kadar devam edeceğini aktardı.

Hafta boyunca toplumun tüm kesimine ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Beykoz Müftülüsü Efe,  Beykoz Belediyesi’nin de katkılarıyla 6500 adet kitap dağıtarak okuma kültürüne katkı sağlamayı ve peygamberimize ait bir eserin evlerde yerini almasını istediklerini söyledi.

Toplantı soru cevap ile sona erdi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.