Beykoz’da yangın paniği! Mahalleli sokağa döküldü

Beykoz Tokatköy Mahallesi’nde bir apartmanın çatı katında bulunan barbekü bacasında yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu söndürüldü.
  • 6.03.2022 00:00:00

Beykoz Tokatköy Mahallesi’nde bir binanın çatı katında bulunan barbekü bacasında yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu kısa sürede söndürüldü. 

https://www.youtube.com/watch?v=LJ7jho7NVR8***

Beykoz’da 3 katlı bir binanın çatı katında yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın mahalle sakinlerini sokağa döktü. Olayda yaralı ve can kaybı bulunmazken yangın itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu söndürüldü.

galeri isbeykoz da yangin panigi mahalleli sokaga dokuldu 8472

BARBEKÜ BACASINDA YANGIN ÇIKTI

Yangın saat 11.00 sıralarında Tokatköy Mahallesi Billur Sokak üzerinde bulunan 3 katlı binanın çatı katında meydana geldi. 

İddiaya göre, evde bulunanların barbeküde ekmek yaptıkları esnada şömineden çıkan kıvılcam rüzgarın etkisiyle çatıya sıçradı. 

galeri isbeykoz da yangin panigi mahalleli sokaga dokuldu 2748

Alevlerin çatıya sıçraması sonrasında çatı yanmaya başladı. Ev kısa sürede tahliye edilirken olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Şiddetli rüzgârın etkisiyle yandaki binanın çatısına da yayılan yangın itfaiyenin müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürüldü.

galeri isbeykoz da yangin panigi mahalleli sokaga dokuldu 6426

Olayı duyan mahalle sakinleri sokağa döküldü. Polis ekipleri ise çevrede güvenlik önlemi aldı.

ÇATI KATI KULLANILMAZ HALE GELDİ

Olayda yaralı ve can kaybı bulunmazken yangının çıktığı çatı katındaki daire kullanılamaz hale geldi, diğer binada hasar oluştu.

galeri isbeykoz da yangin panigi mahalleli sokaga dokuldu 7825

“BİRDEN BAŞLADI”

Yangın ekiplerin yarım saatlik çalışması sonucu kontrol altına alındı. 

Ev sahibi Muhsin Şahin, “Birden başladı, nasıl çıktığını bilmiyoruz. Barbeküyü şimdi değil her zaman yakıyorduk.” dedi.

Yangını gören Muhammet Odabaş isimli vatandaş, “Uzaktan yangını görünce hemen buraya geldik. İnsanlar buraya toplanmıştı zaten. Mahalleli itfaiye ve polisi aradılar. Gelen ekipler müdahale ettiler. Yandaki evlere sıçrama riski vardı, onu önlediler. Herhangi bir can kaybı yok. Yangının da şömineden çıktığı söyleniyor.” diye konuştu.

İlgili Haberler