Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’daki Gümüşhaneliler hamsi festivalinde coştu

Beykoz Gümüşhaneliler Derneği tarafından düzenlenen “Hamsi ve Gençlik Festivali”nde Karadeniz’in coşkusu Beykoz’a taşındı. Yoğun ilgi gösterilen şenlikte Gümüşhaneliler kemençe eşliğinde hamsiye ve horona doydu.

Beykoz Gümüşhaneliler Derneği tarafından düzenlenen “Hamsi ve Gençlik Festivali”nde Karadeniz’in coşkusu Beykoz’a taşındı. Yoğun ilgi gösterilen festivalde Gümüşhaneliler kemençe eşliğinde hamsi ve horona doydu. 

galeri isbeykoz daki gumushaneliler hamsi festivalinde cost 2511

Beykoz Gümüşhaneliler Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Hamsi ve Gençlik Festivali” renkli ve coşkulu anlara şahit oldu.

Soğuk havaya rağmen Gümüşhanelilerin yoğun ilgi gösterdiği festivalde misafirler, Dernek Başkanı Hayati Soylu ve Gençlik Kolları Başkanı Emrah Ata tarafından karşılandı.

galeri isbeykoz daki gumushaneliler hamsi festivalinde cost 8266

Dernek merkezinde düzenlenen festivale, Dernek Başkanı Hayati Soylu ve Gençlik Kolları Başkanı Emrah Ata’nın yanı sıra AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Çak, MHP MYK Üyesi Musa Küçük, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, İstanbul Dernekler Federasyonu Başkanı Bayram Demir ile İstanbul’daki Gümüşhaneliler Derneği başkanları ile sivil toplum kuruluşları (STK), muhtarlar, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Hayati Soylu, Gümüşhanelilerin bu ülkenin temel taşlarını oluşturduğunu ifade ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi. Soylu, festivalde emeği geçenlere ve gelen bütün misafirlere teşekkürlerini sundu.

galeri isbeykoz daki gumushaneliler hamsi festivalinde cost 7169

Gün boyu devam eden festivalde, davetlilere hamsi ve mısır ekmeği ikram edildi. Karadeniz coşkusunun yaşandığı Beykoz’da Gümüşhaneliler kemençe ve horon eşliğinde hamsilerini yediler. Festival coşkulu anlara sahne oldu.  

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.