Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’daki Mesudiyelilerin memleket hasreti giderildi

Beykoz’da, Anadolu’nun güzelliklerinin, kardeşlik ve dayanışma ikliminin özel belgesellerle sergilendiği “Beykoz Yöre Buluşmaları”, Ordu’nun tarihi ilçesi Mesudiye’den 6 köyün tanıtıldığı geceyle başladı.

Beykoz’da, Anadolu’nun güzelliklerinin, kardeşlik ve dayanışma ikliminin özel belgesellerle sergilendiği “Beykoz Yöre Buluşmaları”, Ordu’nun tarihi ilçesi Mesudiye’den 6 köyün tanıtıldığı geceyle başladı.

galeri isbeykoz daki ordulularin memleket hasreti giderildi 2807

Beykoz Belediyesi tarafından, ilçenin sosyal ve kültürel renklerini oluşturan yöre ve köy derneklerinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen  “Beykoz Yöre Buluşmaları”nın ilk gecesinde Mesudiye’nin Arıcılar, Bayırköy, Çukuralan, Güzelce, Hamzalı ve Mahmudiye Dernekleri ağırlandı.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Ordu Federasyonu Başkan Yardımcısı Celalettin Dervişoğlu, Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Dönem Başkanı Mehmet Uzun, Beykozlu Ordulular Derneği Başkanı Sezai Biçer, meclis üyeleri ve Mesudiyeli vatandaşlar katıldı.

galeri isbeykoz daki ordulularin memleket hasreti giderildi 3283

BAŞKAN MURAT AYDIN’IN GÖZÜNDEN MESUDİYE

Buluşmada ilk olarak katılımcılarla birlikte, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın seçim çalışmaları sırasında söz verdiği, 2019 yılında Mesudiye’ye yaptığı ziyarette çektiği doğa, insan ve yaşam manzaralarından oluşan fotoğraf sergisi gezildi.

Ardından yöre buluşmaları için özel hazırlanan “Beykoz’un Renkleri” Belgeseli’nde yer alan, Mesudiye’nin Arıcılar, Bayırköy, Çukuralan, Güzelce, Hamzalı ve Mahmudiye Köyü’nden derlenen kesitler gösterildi.

Mesudiyelileri ata topraklarına yolculuğa çıkaran belgesel, programa katılanlar tarafından ilgi ve beğeniyle izlendi.

galeri isbeykoz daki ordulularin memleket hasreti giderildi 1439

“BELGESELLER ATA TOPRAKLARIYLA BAĞI SAĞLIYOR”

Gecede katılımcılara hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın:  “Ay yıldızlı bayrağımız altında birlik ve beraberlik içinde yaşamak için geldiğimiz toprakları unutmamak gerekiyor. Bu belgeseller bu bağı sağlıyor. Bu çalışmayı hemşerilerimizden aldığımız yetkiyle gerçekleştirdik. Katılımınız için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Köy dernek başkanları da memleket manzaralarını kayıt altına alan “Beykoz’un Renkleri” Belgeseli için Başkan Murat Aydın’a teşekkür etti.

galeri isbeykoz daki ordulularin memleket hasreti giderildi 8635

İlçe sakinlerinin memleketlerinden izler bulduğu “Beykoz Yöre Buluşmaları” 2 ay boyunca devam edecek.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı