Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'dan tüm Türkiye'ye örnek uygulama

Beykoz Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu'na giriş çıkışlar artık daha kontrollü ve emniyetli hale geldi.

Beykoz Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu'na kurulan turnike sistemi ile okula giriş yapan, okuldan çıkış yapan, okula geç…

Beykoz Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu’na giriş çıkışlar artık daha kontrollü ve emniyetli hale geldi.

Beykoz Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu’na kurulan turnike sistemi ile okula giriş yapan, okuldan çıkış yapan, okula geç gelen, okuldan erken ayrılan, okula gelmeyen öğrencilerle ilgili velilere sistem tarafından otomatik olarak bilgi mesajı gönderiliyor.

Ali Gümüş: Okulumuz daha kontrollü ve emniyetli hale geldi

Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu-Ortaokulu Müdürü Ali Gümüş, okul girişine kurulan turnike sistemi ile okul güvenliğinin artırıldığını belirterek; “Bu sistem ile artık okulumuz giriş çıkışları daha kontrollü ve emniyetli hale gelmiş oldu. Bu sistem İstanbul Beykoz ilçesinde ilk kez uygulanıyor. Okula giriş-çıkışlar turnikeler üzerinde bulunan okuyuculara okutulan kartlarla yapılıyor. Okula giriş yapan, okuldan çıkış yapan, okula geç gelen, okuldan erken ayrılan, okula gelmeyen öğrencilerle ilgili öğrenci velilerimize sistem tarafından otomatik olarak bilgi mesajı gönderiliyor.”  ifadelerini kullandı.

Velimiz SMS ile bilgilendiriliyor

Sistemin tamamen ders programına göre çalıştığını belirten Okul Müdürü Gümüş sözlerine şöyle devam etti; “Öğrenci, çıkış saati gelmediği zaman dışarıya çıkamıyor. Ancak okul idaresinden alınan izin kâğıdı sonrası öğrencinin okul dışına çıkışına izin veriliyor. Bu durum da anında sms ile veli bilgilendiriyor. Okulumuza öğretmenlerimiz, servis görevlileri, yardımcı personel, velilerimiz de kartlarla giriş- çıkış yapıyor. Yabancı hiç kimsenin okulumuza girişine izin verilmiyor. Okulumuz Anasınıfında da turnike sistemimizle entegre kartlı banko sistemimiz bulunmaktadır. Anasınıfı öğrencilerimizi anasınıfımıza servis hostesleri tarafından bırakıldığında veya sınıftan alındığında öğrencinin kartı okutulmasına bağlı olarak sistem tarafından öğrencinin ve öğrenciyi almaya gelen hostesin fotoğrafı anasınıfımızda bulunan akıllı tahta ekranına gelmekte ve sesli anons yapılmaktadır. Aynı zamanda öğrenci velisi de anında sms ile bilgilendirilmektedir. Sisteme dahil olan velilerimiz çocuklarını sağlıklı ve gönül rahatlığıyla takip edebilmektedir. Sistem sayesinde hiçbir güvenlik açığımız kalmamıştır. Velilerimiz sistemden oldukça memnundur. İlçemizde ve ilimizde bulunan diğer okullar içinde örnek teşkil etmekteyiz.”

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.