Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

İBB Beykoz’da yıkım için harekete geçti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri Beykoz Sahili’nde bulunan Seyir Kulesi Kafe adlı işletmeyi yıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri Beykoz Sahili’nde bulunan Seyir Kulesi Kafe adlı işletmeyi yıktı.

https://www.youtube.com/watch?v=hga2KOuX8dc***

Vatandaşların uğrak yerlerinden olan Beykoz Merkez Kelle İbrahim Caddesi üzerinde bulunan Seyir Kulesi Kafe, İBB Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkıldı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun ise kamusal alanı işgal ettiği tespit edilen işletmelere denetim yapıldığını duyurarak, çalışmaların devam edeceği şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Beykoz’da gerçekleştirilen yıkımın da bu kapsamda olduğu öğrenildi.

galeri isibb beykoz da yikim icin harekete gecti 5723

YEŞİL ALAN TAHRİP EDİLDİ

Kafenin etrafını kaplayan, yaklaşık 1,5 sene önce yeşil alan düzenlemesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan yeşil alan, İBB Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından tahrip edildi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nin karşısında bulunan, yetki ve sorumluluğu İBB’ye ait olan kafenin yıkımı esnasında çevrenin tahrip edilmesi bir vatandaşın kameralarına yansıdı.

 “İBB’NİN HOYRAT BİR YIKIM YAPMASI HOŞ OLMADI”

İBB’nin mülkiyetinde olan alanın özensiz ve çevreye zarar vererek yıkılması vatandaşların tepkileri çekti.

Yürüyüş yaparken yıkım ile karşılaştığını söyleyen bir mahalle sakini, “Bu yıkımı gerçekleştiren ekiplerde yeşil alanın üzerinde iş makinelerini dolaştırıp kösteklemişler, buraya yeniden bir masraf yapmak gerekir. İBB buradan ciddi bir kirada alıyordu, vatandaşta oturup çay içiyordu. Sökülebilirdi ama İBB’nin mülkiyetindeki bir yeri yine kendi birimi Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından kaçak yapı yıkımı statüsüne konup hoyrat bir yıkım yapması bence hoş olmadı.” şeklinde konuştu.

Vatandaş ayrıca, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisler önündeki üst geçittin bakımsızlığından dolayı kimsenin kullanmadığını belirterek bir an önce yenilenmesi gerektiğine ilişkin konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.