Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Şef Nevin Çalışkan'ın baba acısı

Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı ve Musiki Korosu Şefi Nevin Çalışkan'ın babası Mehmet Şişmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Beykoz Belediyesi eski Başkan Yarımcısı ve Musiki Korosu Şefi olan Medipol Üniversitesi Öğretim Görevlisi…

Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı ve Musiki Korosu Şefi Nevin Çalışkan’ın babası Mehmet Şişmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Beykoz Belediyesi eski Başkan Yarımcısı ve Musiki Korosu Şefi olan Medipol Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nevin Çalışkan’ın 86 yaşındaki babası Mehmet Şişmanoğlu, Paşabahçe Merkez Camisi’nde öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Kristal-İş Sendikasının Kurucu Genel Başkanı olan Mehmet Şişmanoğlu cenaze merasimine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Vekili Deniz Soytemiz, KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş ve Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş ile meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

Merhum Mehmet Şişmanoğlu’nun ailesi taziyeleri kabul ederken kızı Nevin Çalışkan babasının tabutunun başında uzun süre gözyaşı döktü ve ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Trafiğin durma noktasına geldiği Paşabahçe’de bir çok isim çelenk gönderdi.

Cenaze namazı öncesi konuşan Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş, 1965 yılında bütün imkansızlıklara rağmen Şişmanoğlu’nun sendikayı kurduğunu ve Paşabahçe Cam Fabrikası’nda başlayan direnişleri tüm İstanbul’a yaydığını söyledi. Çetintaş, Mehmet Şişmanoğlu ve ailesine başsağlığı dileyerek konuşmasına son verdi. 

Cuma namazına mütakip kılınan cenaze namazının ardından merhum Mehmet Şişmanoğlu naaşı Kanlıca Mezalığı’ndaki aile kabristanlığına defnedildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.