Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

TEKEL arazisinde çalışmalar yakında başlayacak

Beykoz Paşabahçe Tekel arazisini satın alan Torunlar GYO, tapu devir işlemlerini tamamladı; proje çalışmaları ise yakında başlayacak.

Özelleştirme İdaresi tarafından Mart ayında düzenlenen ihalede en yüksek teklifi vererek Paşabahçe Tekel arazisinin..

Beykoz Paşabahçe Tekel arazisini satın alan Torunlar GYO, tapu devir işlemlerini tamamladı; proje çalışmaları ise yakında başlayacak.

Özelleştirme İdaresi tarafından Mart ayında düzenlenen ihalede en yüksek teklifi vererek Paşabahçe Tekel arazisinin sahibi olan Torunlar GYO, tapudaki devir işlemlerini tamamladı.

Beykoz Güncel Haber’in Torunlar GYO’dan edindiği bilgiye göre, “ Tapu devir işlemlerini henüz yeni tamamlayan Torunlar GYO, önümüzdeki süreçte mimari proje çalışmaları için kolları sıvayacak. Kesin olmamakla birlikte, projenin netleşmesinin 5 ay gibi bir süre alması bekleniyor.”

Torunlar GYO, tapu devir işlemleri ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Açıklama şu şekildedir: 

“ TORUNLAR GYO PORTFÖYÜNE DAHİL OLDU

Boğaz kıyısında bulunması nedeniyle İstanbul’un en değerli arazilerinden biri olan Paşabahçe Tekel Fabrikası ihalesinin onaylanmasının ardından tapu devir işlemleri de tamamlandı. Buna göre Özelleştirme İdaresi tarafından yapılan ihalede 355 milyon TL ile en yüksek teklifi veren Torunlar GYO, Paşabahçe Tekel Fabrikası arazisini resmen portföyüne dahil etti.

İhale sürecinin tamamlanması ile ilgili bir değerlendirme yapan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Paşabahçe Tekel Fabrikası arazisi yalnız Torunlar GYO için değil, hiç kuşkusuz İstanbul ve Türkiye için çok özel bir konumda. Bu değerli arazide İstanbul ve İstanbul’un incisi Boğaz’a yakışır bir turizm tesisi yapmak istiyoruz. Ulusal ve uluslararası danışmanlar ile ortaklaşa proje geliştirmedeki tüm know- how’ımızı kullanıp, İstanbul’a layık bir eser yaratmak üzere tüm imkanlarımızı seferber etmek üzere çalışıyoruz. Araziye yapılacak proje için her türlü özeni göstereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Torunlar GYO portföyüne dahil olan İstanbul, Beykoz, Paşabahçe Mahallesinde bulunan Eski Tekel Fabrikası arazisi içinde tapuda farklı kayıt numaralarında yer alan 54 bin 870 metrekare, 16 bin 212 metrekare ve 827 metrekare yüzölçümlü üç ayrı taşınmaz ile bu taşınmazlar üzerinde bulunan binalar yer alıyor.  Ayrıca teklif içinde yer alan 3 bin 935 metrekare yüzölçümlü iskele-rıhtım ve dolgu alanının 2057 yılına kadar olan 45 yıllık kullanma izni Torunlar GYO’ya devredilmiş  bulunuyor.”

Haber: Arzu Başlantı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.