Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Yetim Vakfı Beykoz’da iyilik için buluştu

Yetim Vakfı Beykoz Şubesi, “Ramazan Bereket Yetim Emanet” sloganıyla çıktıkları yolda onbir ayın sultanı Ramazan dolayısıyla iftar programı düzenledi.

Yetim Vakfı Beykoz Şubesi, “Ramazan Bereket Yetim Emanet” sloganıyla çıktıkları yolda onbir ayın sultanı Ramazan dolayısıyla iftar programı düzenledi. 

galeri isyetim vakfi beykoz da iyilik icin bulustu 8346

Yetim Vakfı Beykoz Şube Başkanı Şeref Kaçmaz ve Yetim Vakfı Beykoz Gönülleri, ramazanın dokuzuncu iftarında bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine, Genel Başkan Murat Yılmaz, Beykoz Şube Başkanı Şeref Kaçmaz, Saadet Partisi İlçe Başkanı Muammer Koç, İlçe Sağlık Müdürü Ahmet Emin Çörtük, Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun ile çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve Yetim Vakfı gönüllüleri katıldı.

galeri isyetim vakfi beykoz da iyilik icin bulustu 8800

Program, Kavacık Yıldırım Beyazıt Cami İmam Hatibi Ömer Özer’in Kuran-ı Kerim Tilaveti ve iftar sohbeti ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Yetim Vakfı Beykoz Şube Başkanı Şeref Kaçmaz, “Bu akşam Ramazan’ın dokuzuncu iftarını yapıyoruz.  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), 2013 yılında Ramazan ayının 15.günü Dünya Yetimler Günü ilan edilmiştir. İnşallah önümüzdeki Ramazan, 15 Ramazan’da bir araya geliriz. İki yıl sonra, salgın döneminden çıktıktan sonra bizleri bir araya getiren cevabı hakka ne kadar şükretsek azdır. Hepinize katıldığınız için ayrı ayır teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.” dedi.

galeri isyetim vakfi beykoz da iyilik icin bulustu 9440

Yetim Vakfı Genel Başkanı Murat Yılmaz misafirlere hitap ederek, “Yetim yavrularımızı ile ilgili her çabanın Allah yerinde bir karşılığı var. Yetim yavrularımıza destek hizmeti ibadetin bir parçası. Bu yolcuğumuzda bize rehberlik eden ayetlerden birisi de Kehf Suresi’nde Hızır Aleyhisselam ve Hz. Musa’nın bir yolculuğu var. Hızır Aleyhisselam ve Hz. Musa iki yetim çocuğun hakkı için günlerce, gecelerde yol aldılar ve o çocukların haklarını teslim ettiler. Bugün yaşadığımız dünyada ise 400 milyon yetim yavrumuz var. Eğer yetim çocuklardan bir ülke kursak Çin ve Hindistan’dan sonra dünyanın en büyük üçüncü yetimler ülkesi olur. Yetim çocukların maalesef çoğalmasının sebepleri savaşlar, doğal afetler, insan eliyle gerçekleşen felaketler ve daha çok insanların vurdumduymazlığı, hastalıklar, kazalar. Bizim yetim çocukların sayısını azaltmamız gerekiyor.” dedi.

Bir yılda 7 bin 550 yetim çocuğa hami olduklarını belirten Murat Yılmaz, Yetim Vakfı olarak bu yıl Ramazan ayında Türkiye ile birlikte 18 ülkede yetim, öksüz, kayıp veya buluntu, sosyal yetimlere yardım sağladıklarını söyledi. Yılmaz, Ramazan ayında hayırseverlerin katkılarıyla Kumanya paketi, Ramazan Çocuk Paketi, İftarlık, Bayramlık, Fitre, Fidye ve Zekât dağıtımlarının devam ettiğin belirtti.

galeri isyetim vakfi beykoz da iyilik icin bulustu 2851

Program, Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii İmam Hatibi Ömer Özer tarafından yapılan yemek duası ile sonlandı.

RAMAZAN’DA YETİM ÇOCUKLARA NASIL DESTEK SAĞLANIR?

Ramazan’da Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki yetim çocuklara ulaştırılmak üzere hazırlanan aile ve çocuk kumanyaları, iftariyelikler, zekât, fitre ve fidyeler ile bayramlık kıyafetlere hayırseverler katkı verebilir, yetimlerimizin bayram sevincine ortak olabilirler.

Katkıda bulunmak isteyen hayırseverler için; Bir kumanya paketi: 400 TL, Ramazan çocuk paketi: 150 TL, Bayramlık giysi: 300 TL, İftar bedeli: 40 TL Fitre ve fidye: 40 TL Ayrıca bağışçılar YETİM yazıp 9868’e göndererek 10 TL’lik bağışta bulunabilir.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı