Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz bu kez şehit ve gaziler için koşacak

Beykoz Belediyesi 8. Geleneksel Halk Koşusunda kayıtlar başladı. 

Beykoz Belediyesi 8. Geleneksel Halk Koşusu bu yıl 15 Temmuz şehit ve gaziler anısına yapılacak. Engelli ve gazilerin de koşacağı 33 bin TL…

Beykoz Belediyesi 8. Geleneksel Halk Koşusunda kayıtlar başladı. 

Beykoz Belediyesi 8. Geleneksel Halk Koşusu bu yıl 15 Temmuz şehit ve gaziler anısına yapılacak. Engelli ve gazilerin de koşacağı 33 bin TL ödüllü Halk Koşusu için kayıtlar başladı.14 Mayıs Pazar günü saat 10:00’da belediye önünden başlayacak koşu için 12 Mayıs Cuma akşamına kadar kayıt yapılabilir.

►Başvuru için tıklayınız.

BİLGİLENDİRME VE KURALLAR

– Halk Koşusu’na sadece resmi ikamet adresi Beykoz olanlar başvuruda bulunabileceklerdir. Beykoz dışından yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Koşuya katılıp dereceye girmeleri durumunda dereceleri dikkate alınmayacaktır.

– Halk Koşusu’nda; yarışa kayıt olan tüm katılımcılara, yarış esnasında derecelerini ölçecek, Geri Dönüşüm özelliğine sahip, Elektronik Zamanlama Çipi verilecektir. Katılımcılar bu çipleri yarıştan önce mutlaka ayakkabılarına bağlamalıdırlar. Çipler yarış sonrasında, bitiş noktasında görevliler tarafından toplanacaktır. Göğüs numarası, kayıt sırasında verilen 4 adet çengelli iğne ile göğse tutturulacak, göğüs numarası olmayan koşuya alınmayacaktır.

– Yaş Sınırı; 14 Mayıs 2007 tarihinden sonra doğanlar Halk Koşusu’na başvuruda bulunamazlar.

– 18 yaş altı (14 Mayıs 1999 tarihinden sonra doğanlar) başvurular veli onayı ile kabul edilecektir. Veli/Okul onayı olmadan yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

– 8. Geleneksel Halk Koşusu ile ilgili ihtilaflar ve itirazlar İlçe Gençlik Spor Müdürlüğüne yapılacaktır.

– Engelli Kategorisi Sadece Bay / Bayan Kategorisini Kapsadığını Biliyorum ve Onaylıyorum.  ( Yaş dağılımı yapılmayacaktır. )

– Gazi Kategorisi Sadece Bay / Bayan Kategorisini Kapsadığını Biliyorum ve Onaylıyorum.  ( Yaş dağılımı yapılmayacaktır. )

– Yarış Kitini Yarışma Gününden Önce Kayıt Formunun Islak İmzalı Çıktısı ile İlçe Gençlik Spor Müdürlüğünden 12 Mayıs 2017 tarihine kadar 10:00-16:00 saatleri arasında teslim alınması.

GÜZERGÂH

– Halk Koşusu – 5 km: Belediye önü – Elmalı Sapağı – Kaymakdonduran Kavşağı’ndan dönüş ve aynı güzergâh takip edilerek belediye önünde sonlanacaktır.

SAĞLIKLA İLGİLİ ÖNERİLER:

– Yarış öncesi mutlaka muayene olunuz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar yarışa katılmamalıdırlar. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınınız. Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Ayak parmaklarınıza süreceğiniz krem, yarış sonrasında oluşabilecek yaraları önleyecektir. Yarış esnasında oluşan bir sağlık problemi için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz.

ÖNLEMLER:

– 1 adet ambulans, her an hazır bulunan bir sağlık ekibi ve güzergah üzerinde acil vakalara karşı uyarılmış hastaneler hizmetinizde olacaktır.

– İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Beykoz Belediyesi yol güvenliği sağlanacak, koşu güzergâhına araç girişi engellenecektir.   

MESULİYET VE SİGORTA:

– Yarışmaya katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Beykoz Belediyesi her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dâhildir. Katılım belgelerinin ulaşmasıyla tüm katılımcıların koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul eder.

DİKKAT

– Altın para ve kıymetli eşyalarınızı kesinlikle yanınıza getirmeyiniz.

– Beykoz Belediyesi eşyanızdan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

– Beykoz Belediyesi tüm sporcuları koşu kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayar.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.