Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz öğrencilerinden örnek olacak proje

Beykoz Anadolu Hisarı Ortaokulu öğrencileri, tasarladıkları takvimleri satarak elde ettikleri gelirle sokak hayvanlarına destek olacak.

Beykoz Anadolu Hisarı Ortaokulu öğrencileri, tasarladıkları takvimleri satarak elde ettikleri gelirle sokak hayvanlarına destek olacak. 

galeri isbeykoz ogrencilerinden ornek olacak proje 4280

Beykoz Anadolu Hisarı Ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi mamaya dönüşüyor. Çocuklar, ders kapsamında tasarlayıp ürettikleri takvimleri satarak elde ettikleri gelirle sokak hayvanları için mama alacak.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ali Çevik ve öğrencileri, hayvanlara karşı farkındalığı arttırmak amacıyla pandemi öncesinde de gerçekleştirdikleri projeyi okulların açılmasıyla birlikte yeniden hayata geçirdi.  

galeri isbeykoz ogrencilerinden ornek olacak proje 8538

Çocuklar, okulda açtıkları stantta tasarladıkları birbirinden farklı takvimleri arkadaşlarına tanıtarak satışını gerçekleştirdi.

“HEM ETKİNLİK HEM DE SOKAK HAYVANLARINA DUYARLILIK”

Okul öğretmenlerinden Ali Çevik Beykoz Güncel Haber’e yaptığı açıklamada, “Bu fikir okulda 3-4 yıldır vardı. Çocuklarla çeşitli konularda tasarım yapıyoruz. Biz de 2022 takvimlerini yapmaya karar verdik. Sonrasında iş gelişti ve farklı temalarda tasarımlar yaptık. Öğrencilerimizin okullarına ait bir anısı, hatırası olsun diye maliyet fiyatından basımı yaptırdık. Ve üzerine bir miktar koyarak da satışını yapıyor ve mama alıyoruz. Burada hem çocuklar bir etkinliğe katılıyor hem de sokak hayvanlarına karşı bir duyarlılığa varıyor. Konu sadece takvim almak değil, sokak hayvanlarına yardım olayı.” dedi.

galeri isbeykoz ogrencilerinden ornek olacak proje 5095

Bu sayede çocukların hayvan sevgilerinin arttığını belirten Çevik, okulun içinde de çocuklar tarafından bakılan hayvanların olduğunu söyleyerek öğrencilerin bu davranışının örnek olduğunu ifade etti.

MUHTARDA PROJEYE DESTEK OLDU

Göztepe Mahalle Muhtarı Arzu Kuşdili tarafından da projeye destek verildi. Kuşdili, çocuklara ve sokak hayvanlarına destek olmak için 25 adet takvimin muhtarlığa bırakıldığını belirtti. Arzu Kuşdili, “Öğrencilerimizin sosyal projesine destek olmak için muhtarlığımıza bıraktıkları takvimlerden alarak katkıda bulunabilirler.” ifadelerini kullandı.  

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı