Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Üniversitesinde Erasmus başvuruları başladı

Beykoz Üniversitesi, Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği (Student Mobility for Studies and Placement) kapsamında başvuruların başladığını duyurdu.

Beykoz Üniversitesi, Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği (Student Mobility for Studies and Placement) kapsamında başvuruların başladığını duyurdu. 

galeri isbeykoz universitesinde erasmus basvurulari basladi 2383

Beykoz Üniversitesi, Erasmus + Öğrenci Öğrenim Hareketliliği kapsamında, 2021-2022 Bahar Yarıyılı için başvuru koşullarına sağlayan ve Avrupa kurumlarında öğrenim görmek ya da yurtdışında staj yapmak isteyen öğrencileri yurtdışına gönderecek.

Başvurular, 27 Ocak 2022- 09 Şubat 2022 tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacaktır. Öğrenciler en geç 09 Şubat 2022 günü saat 16.00’ya kadar başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. (BAŞVURU LİNKİ)

Başvuracak öğrencilerin varsa yabancı dil yeterlilik düzeyini gösteren TOEFL, PTE veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş sınav sonuç belgesini ve transkriptlerini çevrimiçi başvuru formuna yüklemelidir.

Başvurusu değerlendirilip kabul edilen öğrencilerden herhangi bir yabancı dil yeterlilik belgesi olmayanlar, 10 ŞUBAT 2022 Perşembe günü, saat 10:00’da, yüz yüze, Hazırlık Yerleşkesinde yapılacak sınava katılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

1. Öğrencinin yükseköğretim kurumu bünyesinde örgün eğitim kademelerinin herhangi birinde (birinci, ikinci veya üçüncü kademe) bir yükseköğretim programına kayıtlı, tam zamanlı öğrenci olması,

2. a) Birinci kademe öğrencilerinin kümülatif akademik not ortalamasının en az 2.20/4.00 olması,

b) Başvuru aşamasında henüz transkripti oluşmamış

1-Ön lisanstan geçiş yapan öğrenciler için ön lisans mezuniyet notunun en az 2.20/4.00; 2-Birinci sınıf öğrencileri için lise mezuniyet notunun en az 75/100

c) İkinci ve üçüncü kademe öğrencilerinin kümülatif akademik not ortalamasının en az 2.50/4.00 olması,

3. Öğrenim hareketliliği için yeterli sayıda ders veya ders niteliğinde olmayan ECTS kredi yükü olması. Ders yükü bulunmayan, örneğin tez dönemine geçen yüksek lisans ve doktora öğrencileri için bir akademik dönemde 30 ECTS’lik ders niteliğinde olmayan iş yükü üzerinden öğrenim anlaşması düzenlenebilir.

4. Mevcut öğrenim kademesi içerisinde, 2014-2020 ve/veya 2021-2027 Erasmus+ dönemlerinde yükseköğretim hareketliliği faaliyetlerinden7 yararlanmışsa, yeni faaliyetle beraber toplam sürenin 12 ayı geçmemesi.

DETAYLI BİLGİ VE DÖKÜMAN İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı