Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'un 23 yıllık meclis binası yıkıldı

Beykoz Belediyesi, meclis çalışmalarının daha modern bir mekânda yürütüleceği yeni meclis binasının yapımına başladı.  

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelkbilek ilçeye 1994 yılından bu yana hizmet veren ve belediyenin tarihine tanıklık…

Beykoz Belediyesi, meclis çalışmalarının daha modern bir mekânda yürütüleceği yeni meclis binasının yapımına başladı.  

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelkbilek ilçeye 1994 yılından bu yana hizmet veren ve belediyenin tarihine tanıklık eden eski binanın yıkımına katılarak ilk kazmayı vurdu.

Beykoz Belediyesi Meclisi 9 Haziran 2017 Cuma günü son toplantısını yaparak eski binaya veda etmiş ve tahliye işlemlerine başlanmıştı. 4 bin 50m² alan üzerinde 4 katlı olarak inşa edilecek yeni meclis binasıyla ilçe, birimlerin daha etkin çalışabileceği bir alana kavuşacak.

Başkan Yücel Çelikbilek: “Özel ve Özgün Bir Proje Olacak”

Başkanı Yücel Çelikbilek: “1994 yılından beri bize hizmet veren meclis binasının eski ve yetersiz olması dolayısıyla yenilenmesine karar verdik. Binamız özel ve özgün bir projeyle inşa edilecek. Umarım Beykoz halkı yaptığımız bu çalışmadan memnun kalır ve yeni meclis binamız hayırlı hizmetlere vesile olur.” dedi.

Hangi Birimler Yer Alacak?

Yeni meclis binasının bodrum katında,  sığınak ve arşiv, zemin katında meclis salonu, meclis girişi resepsiyon ve fuaye, 1. katta meclis komisyon odaları, meclis salonu, seyirci balkonu, açık ofis, parti grup toplantı odaları, 2. katta ise açık ofisler yer alacak.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.