Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz’u yine örnek gösterdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi kapsamında gittiği Endonezya’da gazetecilerin sorunlarını yanıtladı. Sokak hayvanlarına ilişkin soruyla ilgili Erdoğan, Beykoz Belediyesini yeniden örnek gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17’nci G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere gittiği Endonezya ziyareti sonunda gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Başkan Erdoğan, ziyarette bulunduğu sahipsiz kedi ve köpeklere kuaförden yoğun bakım ünitelerine kadar beş yıldızlı bakım ve tedavi hizmeti veren Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ni yeniden örnek gösterdi.

g20 zirvesi

“TALİMATI VERDİM”

İki bakanlığa talimat verdiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öncelikle hayatını kaybeden yavrumuza Allah’tan rahmet diliyorum. Sahipsiz hayvanların yeri sokaklar değil, barınaklardır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına gerekli talimatları verdim. Bakanlarım çalışıyor. Bu işi boş bırakmamalıyız. Konuyla ilgili atılacak adımlar neyse, ne tedbir gerekiyorsa yerine getirilecek.” dedi.

Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

“BEYKOZ’UN ÇOK ÖRNEK BİR ÇALIŞMASI VAR”

Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ni örnek gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konuda öncelikli olarak belediyeler, barınaklar inşa ederek sahipsiz, başıboş sokak hayvanlarını toplamalı. Mesela bizim Konya Büyükşehir Belediyemizin gerçekten çok örnek bir çalışması var. İstanbul’da Beykoz Belediyemizin de gerçekten çok örnek bir çalışması var. Yani hem teşhis hem tedavi ve ondan sonra da hayvanları garipsemeyecekleri alanlara salıverme gibi bir çalışmayı şu anda Beykoz Belediyemiz de Konya Büyükşehir Belediyemiz de yapıyor.” diye konuştu.

Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

“EPEY BİR İLERLEME KAYDEDİLDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Ayrıca mesela İstanbul’da Orman Bölge Müdürlüğümüz ile Valiliğimizin müşterek yeni bir çalışmaları var. Bu hayvanların bakılabileceği ve daha sonra dernekler tarafından bunların bakımının üstlenilebileceği bir uygulamayı müştereken çalışıyorlar. Daha sonra da bunu bütün illere uygulamayı düşünüyoruz. Orman Bölge Müdürlüğü bu hayvanlar için uygun yerler ve hayvan severlerin de gelip ilgilenebilecekleri mekanlar oluşturmaya çalışıyor. Epey bir ilerleme de kaydedildi.”

.

.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.