Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Gençler cam sanatını Beykoz’da deneyimledi

Liseli öğrenciler, Mülteci ve Sığınmacılar Derneği tarafından düzenlenen dış mekân aktiviteleri kapsamında Beykoz’da bulunan Cam Ocağı Vakfı’nı ziyaret etti.

Liseli öğrenciler, Mülteci ve Sığınmacılar Derneği tarafından düzenlenen dış mekân aktiviteleri kapsamında Beykoz’da bulunan Cam Ocağı Vakfı’nı ziyaret etti.

galeri isgencler cam sanatini beykoz da deneyimledi 4678

Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Mülteci ve Sığınmacılar Derneği tarafından düzenlenen dış mekân aktiviteleri kapsamında Beykoz’daki Cam Ocağı Vakfı’nı ziyaret etti.

Camın tarihçesi hakkında bilgi edinen öğrenciler daha sonra camın sanata dönüşmesini, cam sanatçılarının canlı performansı ile izleme şansı yakaladılar. Sıcak cam üfleme metodunu eğitmen yardımı ile deneyimlediler.

Bir sonraki deneyimleme ise boncuk atölyesinde gerçekleştirildi. Uygulamadan hemen önce cam sanatçısı boncuk yapımını canlı olarak gösterdi ve çalışmanın dikkat edilmesi gereken noktaları hakkında bilgi verdi.

Hemen ardından öğrenciler eğitmen yardımıyla kendileri boncuklarını tasarlayıp ürettiler. Üretilen boncuklar ise gün sonunda gençlerle hediye edildi.

galeri isgencler cam sanatini beykoz da deneyimledi 8853

HAYAL GÜCÜNÜN CAMA DÖKÜLMESİ

Boncuk yapımı sonrası füzyon tekniği hakkında bilgi alan gençlerle tekniğin uygulaması da gerçekleştirildi.

Uygulamanın ilk adımı olarak hayal gücü aktivitesi yapıldı. Gençler ile ortamın ses ve renklerinden uzaklaşarak kendi iç dünyalarındaki renkler ve şekillerin neler olduğu üzerine sohbet edildi.

Sohbet sırasında ifade ettikleri renk ve şekilleri saydam cam bir panoya renkli küçük cam parçaları ile kendileri resmettiler.

galeri isgencler cam sanatini beykoz da deneyimledi 2245

Program sonunda Cam Ocağı Vakfı’ndaki tüm çalışmaları farklı milletlerden sanatçıların beraberce ürettiğini gözlemleyen gençler aynı ahengi kendilerinin de yakalayabileceklerinin farkına vardılar.

Kaynak: multerciler.org.tr

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.