Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Türkiye’nin milli takımlarına Beykoz uğurlu geliyor

İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı, 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları (Deaflympics) için son hazırlık kampını Riva’da gerçekleştirdi. Ay-yıldızlı takım son şampiyon unvanını korumak için 26 Nisan Salı günü Brezi

İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı, 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları (Deaflympics) için son hazırlık kampını Riva’da gerçekleştirdi. Ay-yıldızlı takım son şampiyon unvanını korumak için 26 Nisan Salı günü Brezilya’ya gidecek. 

İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı, T Brezilya’nın Caxias do Sul kentinde 1-15 Mayıs’ta düzenlenecek olan 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları (Deaflympics) hazırlık kampını Riva’da gerçekleştirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde TFF Engelli Federasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem ve Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ile bir araya gelerek toplantı yapan ay-yıldızlı ekip, şampiyonluk sözü verdi.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan İsmail Erdem, millilerin yeniden olimpiyat şampiyonu olacaklarına inandıklarını söyledi.

“SON OLİMPİYAT ŞAMPİYONU”

Oyuncularla yaptıkları toplantıda ay-yıldızlı ekibin inancını gördüğünü vurgulayan İsmail Erdem, “Milli takımımız son olimpiyat şampiyonu. Brezilya’da düzenlenecek olimpiyatlardan da şampiyon olarak dönmelerini arzu ediyoruz. TFF olarak da maddi ve manevi desteklerimizi hiç esirgemedik ve yanlarında olduk. İşitme, görme, bedensel engelliler ve özel sporcular olarak dört ayrı federasyonda milli takımlarımız var. İşitme Engelliler Milli Takımımızı daha önce burada çok defa misafir ettik. Uluslararası müsabakalara yolculadık.” diye konuştu.

“RİVA TESİSLERİ UĞURLU”

Erdem, ay-yıldızlıları milli takım tesislerinde ağırlamanın kendilerini mutlu ettiğini söyleyip, Riva’nın uğurlu bir tesis olduğunu belirterek, “Riva Tesisleri uğurlu. Ampute, görme engelliler, özel sporcular burada kamp yapıp buradan büyük turnuvalara yolculuğa çıkıyorlar ve gittikleri yerlerde de başarılı oluyorlar. En son özel sporcuları yine buradan uğurladık. İlk defa katıldıkları Dünya Şampiyonası’nda Peru’dan dünya üçüncüsü olarak döndüler. Ampute Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonu oldu. Görme Engelliler Milli Takımız, Avrupa dördüncüsü olmuştu.” değerlendirmesinde bulundu.

“RİVA’NIN SİMGESEL BİR ANLAMI VAR”

Riva’nın engelli milli futbol takımları için simgesel bir anlamı olduğunu aktaran Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, A Milli Futbol Takımı’nın tüm imkanlarının bütün milli takımlar için geçerli olduğunu belirterek, “A Milli Takımımızın oyuncuları nerede kamp yapıyorlarsa engelli milli takımlarımızın oyuncuları da orada kamp yapıyorlar. Burası bizim çıkış noktamızdı. Federasyon başkanları Yıldırım Demirören, Nihat Özdemir ve Servet Yardımcı bu geleneği sürdürdü. A Milli Takım kamp yerlerinde engelli milli takımlarımız da kendilerini evlerini hissedecek şekilde kamplarını yapıyorlar. A Milli Takımlarımız hangi formayı giyiyorsa engelli milli takımlarımız da aynı formaları giyiyorlar. TFF ve ana sponsorumuz Nike’ın da katkılarıyla bütün takımlarımız aynı formayı giyiyor. Milli takımımız havaalanlarına giderlerken A Milli Takım otobüsüyle gidecekler. Aynı medya desteğini alıyorlar. TFF, Başkanından tüm çalışanlarına kadar engelli futboluna sevgisini vermiştir.” ifadelerini kullandı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı