Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

AK Parti Beykoz'dan coşkulu final

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı iki aylık çalışmanın finalini Beykoz Çayırı'nda gerçekleştirdi.

Aylardır kapı kapı, sokak sokak gezerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin önemini anlatan AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, referandum öncesi halkın

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı iki aylık çalışmanın finalini Beykoz Çayırı’nda gerçekleştirdi.

Aylardır kapı kapı, sokak sokak gezerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önemini anlatan AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, referandum öncesi halkın katılımıyla adeta şölen havasında bir final programı düzenledi.

Seçim yasaklarının başlamasına saatler kala ilk olarak AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Türkiye’nin birliği için ‘Evet’e pedal çevirdi. Ardından Beykoz Çayırı’nda şenlik havasında adeta 17 Nisan’ın provası yapıldı.

Beykoz Çayırı’nda gerçekleşen etkinliğe İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve Mehmet Ali Pulcu, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, SKM Başkanı Tuncer Dede, İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ile başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile Beykoz halk katıldı.

Mustafa Gürkan: Bayrakları kestiler, yakışmayan tavırlar sergilediler

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan AK Parti Beykoz’un ne kadar büyük bir aile olduğunu bugün bir kez daha gördüğünü belirterek başladığı konuşmasında “60 gün boyunca hem Beykoz’da hem Türkiye genelinde bu işi kardeşçe beraberce birlikte görürdük. Biz Yalanın içinde olmadık. Tokatköy’de başka Yenimahalle’de başka konuşmadık. Ama balık baştan kokuyor. Ama onlar Genel Merkez’de neyse Beykoz’da da aynısı gibi davrandılar. Bayrakları kestiler, yakışmayan tavırlar sergilediler. Şimdi de okul önlerine bir takım yazılar yazmışlar. Ama onların anladığı bu. Bugüne kadar hamdolsun tahriklere kapılmadan bugünlere geldik. Sabahın ilk saatlerinden itibaren okulları ve sandıkları şenlendireceğiz ve akşam Beykoz’dan çok güçlü bir evet çıkacaktır.” dedi.

Yücel Çelikbilek: Sandıklara sahip çıkın

Nefesleri tutmuş şekilde referandum saatini beklediklerini söyleyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Bu milletin geleceği için, istiklali için, istikbali için ve istikrarı için 16 Nisan’da evet diyeceğiz. İki ayı aşkın zamandır çalışıyoruz. Gitmediğimiz nokta, uğramadığımız durak, sohbet etmediğimiz, elini sıkmadığımız kalmadı. Çocuklarımız dahi geleceği hakkında uyandırmaya gayret ettik. Bundan önceki seçimlerde başımızı öne eğmediğiniz gibi yarın akşam bir kere daha Beykoz olarak İstanbul’a, Türkiye ortalamasına katkı yapacağız. Yarın kullanacağınız oy diğer seçimlerden daha farklı olacaktır. Yarın ülkemizin geleceği için, çocuklarımızın yarınları için adım atacaksınız. Ülkemizde bir daha istikrarsızlık olmasın, koalisyonlar olmasın diye adım atacaksınız. 16 Nisan da sandıktan çıkacak karar ile bu millet bir daha kalkışma yaşamayacak inşallah. Dışarıdan akıl vermeye kalkamayacak. Benim ülkem ile ilgili kararı artık sadece milletimiz verecek.” diyerek yarın sandıklara sahip çıkılmasını istedi.

Metin Külünk: Herkes sandıktan çıkana razı olacak

16 Nisan’da sandıktan evet çıkararak Kandil’e, Almanya’ya ABD’ye cevap vereceklerini belirten Milletvekili Metin Külünk; “Egemenlik kayıtsız şartsız millete aittir. İşte yarın sandıklarda Evet diyeceksiniz ki bu ülke, bu devlet bizim, Cumhuriyet bu vatan bizim diyeceksiniz. Evet diyerek bu ülkede artık kimse milletin egemenlik hakkı üzerine vesayet koyamayacak. Sandıktan kim çıkarsa ülkeyi o yönetecek. Devletin başı sandıktan kim çıkacaksa o olacak. Egemenlik millete ait olacak. Aylardır neşe için de kampanya yürütüyoruz. Evet neşedir, mutluluktur. Güçlü bir şekilde evet diyoruz. Evet diyerek 2023 deki dünyanın 10 ülkesinden biri olacak Türkiye’yi görüyoruz. Evet diyerek kendi gökyüzünde artık savaş uçağımızı, kapımızda otomobilini göreceğiz. Evet diyerek cumhurbaşkanı üzerinde hiçbir güç odağını kabul etmeyeceğiz. Herkes sandıktan çıkana razı olacak. Cumhurbaşkanımızın 15 yılda bu ülkeye yaptıklarından ve liderliğinden memnunsak yarın sandıkta Evet diyeceğiz. “ dedi.

Bu ülkeyi geri bırakmanın hesabını soracağız

Külünk konuşmasına şöyle devam etti; “Bu ülkeyi 70 yıldır İMF’ye mahkum edenlerden, Evet diyerek hesap soracağız. Bu ülkede ali cengiz oyunları ile cebimizdeki 5 trilyon doları para baronlarının cebine transfer edenler yarın Hayır çıksın diye teröristlerle işbirliği yapıyorlar. CHP ile FETÖ ile işbirliği yapıyorlar. Bunlara yarın öyle bir cevap vereceksiniz ki 70 yılda bu ülkeyi geri bırakmanın hesabını soracağız.”

Bizdenmiş gibi görünen Hayır’cılara…

Bu ülkede vatanın bölünmez bütünlüğünün teminatı bu millettir diyen Külünk sözlerini şöyle tamamldı; “Hayır diyemeyip dilinin altındaki baklayı saklayıp, sizdenmiş gibi görünen, Recep Tayyip Erdoğan’ı bu kutlu yolda adam gibi onun yanında durmayıp, her mitinge yüksek sesle Evet demeyip, birilerinin yanında Hayır’ı saklayıp sizin yanınızda gibi görünenlere öyle bir tokat atacaksınız ki aramıza girmeye kalkmayın diyeceksiniz. Parçalayamayacaksınız, bölemeyeceksiniz, başaramayacaksınız, diz çöktüremeyeceksiniz bu millete. Bu millet ikinci Çanakkale mücadelesini sokakta başardı, yarın da sandıkta güçlü bir evet ile başaracaktır.”

İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Pulcu da yaşadığı dönemlerde gördüğü darbeleri anlattığı programda etkinlikler gün boyu devam etti.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.