Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'dan dağların aslanlarına 'Anne Kokulu Mektuplar'

AK Parti Beykoz Kadın Kolları, Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde görev yapan askerlere 'Anne Kokulu Mektuplar' gönderdi.

AK Parti Beykoz Kadın Kolları teşkilatında görev yapan anneler, Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde…

AK Parti Beykoz Kadın Kolları, Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde görev yapan askerlere ‘Anne Kokulu Mektuplar’ gönderdi.

AK Parti Beykoz Kadın Kolları teşkilatında görev yapan anneler, Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde görev yapan askerlere ulaştırılmak üzere 1000 mektup yazdı. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Elif Öksüz, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Beykoz Kadın Kolları İlçe Başkanı Gaye Zayıf  ile teşkilat mensupları katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda AK Parti Tanıtım ve Medya Birim Başkanı  Zafer Aslan’ın okuduğu şiir salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ şarkısı eşliğinde salonda açılan dev Türk bayrağı ile Sadık Yusuf isimli bir çocuğun 10 kıtadan oluşan istiklal Marşını ezbere okuması da salonda coşkuyu zirveye taşıdı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf “Terörün yüreğimizi yaktığı bu günlerde anne kokulu mektuplarla dağların aslanları, ana kuzularının yanında olduğumuzu göstermek, hislerimizi kâğıda dökerek dualarımızı göndermek istedik.” diyerek ”Teröre karşı en güçlü çözüm milletimizin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmasıdır.” İfadelerini kullandı. Özellikle anneleri teröre karşı tek nefes olarak barışa çağrıya davet eden Gaye Zayıf; “Bugün Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde görev yapan askerlerimize ulaştırılmak üzere yazılan 1000 mektup gönderiyoruz. Yüreklerindeki sevgiyi Mehmetçiğe iletmek üzere duygularını kağıda döken annelerimize teşekkür ediyorum.”  sözleriyle bir annenin kaleme aldığı mektubu salondakilerle paylaştı.

AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Öksüz’de yüreği titreyerek yaptığı konuşmasında öncelikle annelere, sonra da bu buluşmayı gerçekleştiren kadın kolları teşkilatına teşekkür ederek bir annenin yazdığı mektubu okudu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek okunan duygu yüklü mektupların ardından konuşmanın zor olduğunu söyleyerek kadın kollarını düzenlediği bu etkinlik için tebrik etti. Terör bizi yolumuzdan alıkoyamayacak diyen Başkan Çelikilek sözlerini “Sizin gibi anneler oldukça, bu annelerin evlatları oldukça bilin ki bu ülkeyi hiç kimse yolundan döndüremeyecektir. Bu mektuplar askerlerimizi daha da yüreklendirecektir. Kendini değil kardeşini yaşatmaya çalışan askerlerimiz olduğu sürece bu ülkenin sırtı yere gelmez. “ diyerek tamamladı.

İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci’de yapmış olduğu konuşmasında “zaman artık söz söyleme değil işe el atma zamanıdır” diyerek dökülen gözyaşının masumiyeti kadar sorunun çözülmesi gerektiğini vurguladı. Ekinci sözlerinin devamında “ 100 yıl önce kardeşliği bir arada tutmak için şehit olanlar bugün ülkemizi böldürmemek için şehit oluyor. Hak ve hakikat var oldukça şeytan varolacak. Şeytan varoldukça da bizim de mücadelemiz devam edecektir. Bu hak batıl mücadelesidir. Anneler bu işe el attıysa inanın bu zor ve sıkıntılı günler de en kısa zamanda bitecektir.” diyerek Beykoz Kadın Kolları’na Doğu’dan bir ilçe ile kardeş teşkilatı olmalarını önerdi.

Ülke olarak olağanüstü bir durumdan geçtiklerini belirten AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’da yapmış olduğu konuşmasında; “Dünyanın gözbebeği olan, iki tane büyük imparatorluğa başkentlik yapmış bu topraklarda yaşadığımızın kıymetini biliyor olmamız lazım.” diyerek askerlik ve şehitlik kavramı üzerine açıklamalar yaptı. Gürkan sözlerinin sonunda “Bu topraklarda düşen her şehit bizi bu topraklara biraz daha bağlıyor. Bu toprakları biraz daha vatan yapıyor.” İfadelerini kullanarak hanımların gösterdiği duyarlılık ile yazılan mektupların görev yapan polis ve askerlere moral olacağını söyledi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı