Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykozlunun yüzüne nasıl bakacaksınız?

31 Mart'ta Beykoz'da öyle bir seçim oldu ki gerçek anlamda tam bir seçim. İki haneli bir seçim, istediğin tarafı seç.

Bir tarafta AK Parti ve MHP ile Cumhur İttifakı…  Diğer tarafta da…

31 Mart’ta Beykoz’da öyle bir seçim oldu ki gerçek anlamda tam bir seçim. İki haneli bir seçim, istediğin tarafı seç.

Bir tarafta AK Parti ve MHP ile Cumhur İttifakı…  Diğer tarafta da İYİ Parti, CHP ve HDP ile Millet İttifakı. İnsanlar istediği yeri seçti fakat Beykoz’da değişik bir düşünce vardı. Hangi akla hizmet ettiler bilmem fakat  kendi ayaklarına sıktıkları aşikâr. Hem İYİ Parti, hem CHP aday çıkarınca AK Parti Beykoz’da seçimi gayet rahat aldı.

Büyükşehirde CHP, İYİ Parti ve HDP aynı yeri destekledikleri aşikar çünkü belediye oylarını toplayınca büyükşehir toplamı çıkıyor. Bu konuda söyleyecek fazla bir söz bulamıyorum. Her şey ortada zaten. Rahmetli Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’na rahmet okuyorum. 

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile seçimden on beş gün önce yaptığımız bir sohbette bana hitaben “Çeliker bu sefer işiniz zor. Beykoz’da seçimi aldık” dedi. Bende Sayın Düzgün’e hitaben “Siz ne yapıp edip bu seçimi bize verirsiniz merak etmeyin” dedim. Ve ne yaptılar ettiler seçimi yine AK Parti’ye verdiler.

Asıl bu yazımda amcamın oğlu muhtar olsun diye köylere gidenlere diyeceklerim var. Köyde muhtar seçerken orada oy veriyorsun ve o ilin, ilçenin kaderini değiştiriyorsun. Çünkü birçok yerde seçimler az farklarla alındı. Memleketten geri geliyorsun yaşadığın ilin, ilçenin belediyesi değişmiş. İstanbul’da bu şekilde 600 bin seçmen var. Beykoz’da da 5 bin civarı seçmen memleketinde oy kullandı. Ve sen buradan hizmet alıyorsun.

Soruyorum;

Acaba geri döndüğünüzde nasıl burada ki insanların yüzlerine bakacaksınız. 

Beykoz’da yaşıyorsun, çöplerini Beykoz’a atıyorsun, her türlü hizmeti Beykoz’dan alıyorsun fakat amcanın oğlu muhtar olacak diye yaşadığın yerin hakkını almasına engel olursun.

Sence bunun adı nedir?

Kim kimden alıyorsa azdır çoktur eğer haksızsa bir başkasının hakkını bir başkasına veya başka bir yere yediriyorsa buna söylenecek o kadar söz var ki söylemek istemiyorum.

Birde Beykoz’da gizli bir el tarafından çalınan oylar var.

Allah’tan bu işi en erken uyanan ilçe Beykoz oldu ve sisteme oylar hemen geçirildi.

Bir düşünün başkanlıkta ve meclis üyeliğinde AK Partiye oy çıkarken büyükşehir belediye başkanlığında Binali Yıldırım’a oy çıkmıyor. Hiç akla geliyor mu Binali Yıldırım Amerika’ya sandık kursa yine de oy alır fakat hangi akıl, hangi el bunu becermiş anlamış değilim.

Bence İstanbul’daki bütün oylar yeniden sayılıp kafalardaki soruların bitmesi gerekir ve kim hak ettiyse görevi bir an önce devralması gerekir

Provokatörlere dikkat edelim, kazananı kutlayalım. Kazanmanın olmazsa olmaz olmadığını bilerek, olanda hayır vardır diyelim ve hak edene hakkını verelim.

Sağlıcakla kalın.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.