Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP Beykoz 'Başkanlık Sistemi'ni tartıştı

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, “Başkanlık Sistemi' gündemli örgüt toplantısını gerçekleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından aylık yapılan örgüt toplantılarının bu ayki gündemi “Başkanlık Sistemi' oldu. Bugün kadar gerçekleştirilen örgüt toplantı

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, “Başkanlık Sistemi’ gündemli örgüt toplantısını gerçekleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından aylık yapılan örgüt toplantılarının bu ayki gündemi “Başkanlık Sistemi’ oldu. Bugün kadar gerçekleştirilen örgüt toplantılarında farklı olarak bir ilkin de yaşandığı toplantıda divan heyeti eski ilçe başkanlarından oluşturuldu.

İlçe Binası’nda gerçekleştirilen örgüt toplantısına İlçe Başkanı Mahir Taştan ile eski ilçe başkanları Perihan Şaylam, Hızır Yılmaz, İsmet Konca, Seyit Usta, Musa Aksu, Ahmet Erkan, Metin Çanak, ve Bahadır Yavuz ile meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile partililer katıldı.

Mücadelemiz sonuna kadar devam edecek

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mahir Taştan sözlerinin başında salondakilere seslenerek; “her şeye rağmen birlik ve beraberlik içerisinde rejimi yıkmaya çalışanlara Hayır demeye varmısınız? Bunlara dur demeye sonuna kadar mücadele etmeye varmışınız? Artık gün birlik ve beraberlik günü, kardeşçe, yoldaşça, omuz omuza verme günüdür. Gün kavga, tartışma, birbirimizi ötekileştirme günü değildir. Önümüzdeki tehlikenin herkes farkında. Artık bu gidişe bir dur deme, birlik ve beraberlik içinde hep beraber önüne bir set örme zamanıdır. Bir tek CHP’li kalana kadar bu mücadelemiz devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Hepiniz tek tek görevlisiniz!

Ülkenin tek sorununun Başkanlık Sistemi olmadığını söyleyen Mahir Taştan sözlerini şöyle sürdürdü; “Dolar almış başını gidiyor. İşsizlik tavan yapmış, terör her gün can alıyor. Sizin tek sorununuz ise başkanlık. Yarın yemeye ekmek bulamayacak duruma geleceğiz. Bütün dünya ile bağlarımızı kopardık. Bir tane komşunuz, dostumuz kalmadı. Türkiye’nin en önemli gündemi terör, ekonomi, işsizlik olması gerekirken başkanlığı tartışıyoruz. Bu gidişe dur demek için hepiniz tek tek görevlisiniz. AK Parti’ye, MHP’ye oy vermiş her bir vatandaşımıza, kafasına Evet’i yerleştirmiş kim varsa Hayır demesi için ikna etmeye görevlisiniz.”

Eski İlçe Başkanları deklarasyon yayınladı

Açılış konuşmasının ardından eski ilçe başkanları tarafından hazırlanan deklarasyon yaşayan en eski ilçe başkanı Perihan Şaylam tarafından okundu. Basın ve tüm örgütün dikkatine başlığıyla okunan bildirgede şu ifadelere yer verildi;

Basın ve tüm örgütümüzün dikkatine; 

Ülkemiz belki de Cumhuriyet tarihinin en acı en zor ve talihsiz günlerini yaşıyor. Bugüne kadar atalarımızın canları pahasına kurdukları Türkiye Cumhuriyeti ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. 

Bu arada 15 yıllık AKP iktidarında fabrikalar kapanmış, tarlalar ekinsiz kalmış, bostanlar kurumuş, turizm iflas etmiş durumdadır. Eğitim politikası çökmüş adalet bitirilmiş ekonomi bunalım had safhada ve işsizlik ordusu giderek büyüyor. Kısaca perişan durumdayız. 

Peki ülke bu durumdayken bu anayasa değişikliği nereden çıktı?

Nedeni tek ve açık! Milletin sesini kesmek içindir. 

Daha şimdiden hapishaneler dolup taşıyor. Bu düzene karşı çıkan herkes susturuluyor. 

Yeni anayasanın meclisten onay alması halinde devleti yeniden düzenleyecek yapı organları Cumhurbaşkanına bağlanacak, Türkiye Büyük Millet Meclisi devre dışı bırakılacaktır. Kısaca ülkemiz tek adam tarafından yönetilecektir. Siyasi partiler bile işlevsiz hale getirilecektir.

Özellikle AKP’li ve MHP’li yurttaşlarımıza sesleniyoruz!

Anayasanın değiştirilmesi demek, işsizlik demek, yolsuzluk demek, açlık demek, sevgisizlik demek, mutsuzluk demek, ülkenin bölünmesi demek, daha fazla şehit kanı, dağ fazla insanımızın suçsuz yere ölmesi demektir. 

Tüm bu nedenlerle vatandaşlarımızı HAYIR demeye davet ediyoruz. 

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. 

Okunan bildirgenin ardından hazırlanan faaliyet raporu slayt eşliğinde katılımcılara sunuldu. Toplantını devamında basın mensuplarına kapalı mı açık mı olun tartışması yaşanırken, eski ilçe başkanlarına ve örgüt üyelerine Başkanlık Sistemi ile ilgili söz verildi. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.