Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP Beykoz gençliği genel merkeze isyan bayrağı açtı

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Gençlik Örgütü, Genel Merkez'e karşı isyan bayrağını açtı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Gençlik Kolları Yönetimi, yayınladığı deklarasyon ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel…

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Gençlik Örgütü, Genel Merkez’e karşı isyan bayrağını açtı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Gençlik Kolları Yönetimi, yayınladığı deklarasyon ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Merkez yönetiminin referandum sonrasındaki tutumunu eleştirerek izlenen yanlış politikalara tepki gösterdi.

Halkın gözünde itibarı zedelenmiş olan partinin yeniden yükselmesini sağalacaklarını belirten gençler yaptıkları açıklamada; “Bilimsel niteliği olmayan; adayların karşılıklı pazarlık ve kafa-kol ilişkisiyle belirlendiği, parti yöneticilerinin Genel Başkanların iki dudağına baktığı hiç bir kurultay ve kongreyi de tanımayacağımızı şimdiden belirtiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

CHP Beykoz Gençlik Örgütü tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Birçok ilçe gençlik örgütümüzün art arda yapmış oldukları yürekli açıklamanın yanında olduğumuzu belirtmekte bir sakınca görmüyoruz. Üyesi ve parçası olmaktan gurur duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin; yıllardır izlediği yanlış politikalarının karşısında duvar örmenin ve mücadele karşıtı duruşunu ortadan kaldırmanın bizlere düştüğünü çok iyi biliyoruz. Uzun yıllar kötü yönetilmiş ve ‘‘YÜCE HALKIMIZIN” gözünde itibarı zedelenmiş olan partimizin yeniden kitlelerle kucaklaşmasını ve ülkemizi ‘‘muasır medeniyetler” seviyesine yükseltmesini biz gençler sağlayacağız.

Referandum süreci boyunca partimizin adını dahi kullanamamamız, bugün koltukları haybeye işgal etmiş olanlarla yakından alakalıdır, bunu da biliyoruz. Bu eşsiz ülkenin, her karış toprağında doğrudan izi olan, Cumhuriyetin kurucusu ve koruyucusu partimizin bu denli ötekileştirilmesi kabul edilemez. Hele ki partimizin; insan sevmeyen, doğa sevmeyen, ne bir dünya görüşü, ne bir felsefi yaklaşımı olmayan, insanların yalnızca manevi duygularını sömüren bir güruh tarafından itibarsızlaştırılması asla ve asla kabul edilemez. Buna göz yummak da Cumhuriyet gençlerine dayatılamaz. Bizlere dayatılmaya çalışılan despotizmi de, ona boyun eğen anlayışı da TANIMIYORUZ. Bugüne kadar, bu despotizme karşı, sevgiyi, barışı, bilimi, adaleti, üretimi egemen kılamayanlar bundan sonra da asıl görevlerini başaramayacak olanların ta kendisidir.

Bugünden itibaren Beykoz Gençlik Kolları olarak; Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı altında gecesini gündüzüne katan, fedakarlık üzerine fedakarlık yapan yoldaşlarımızla birlikte tüm kongre ve kurultay süreçlerini takip edeceğiz. Bilimsel niteliği olmayan; adayların karşılıklı pazarlık ve kafa-kol ilişkisiyle belirlendiği, parti yöneticilerinin Genel Başkanların iki dudağına baktığı hiç bir kurultay ve kongreyi de tanımayacağımızı şimdiden belirtiyoruz.

Bu ülkede bizler nefes aldığımız sürece, ne diktatörlüğe, ne de diktatörlük karşısında boyun eğilmesine olanak yoktur.

HAYIR BİTMEDİ!!!

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı