Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Cumhurbaşkanımızın kongreye gelmesi Beykoz için fırsat!

AK Parti Beykoz 6.Olağan İlçe Kongresi'nde aday olan M. Hanefi Dilmaç yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde 15 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak olan Beykoz İlçe Başkanlığı…

AK Parti Beykoz 6.Olağan İlçe Kongresi’nde aday olan M. Hanefi Dilmaç yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 15 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak olan Beykoz İlçe Başkanlığı 6. Olağan Genel Kurulu’nun adayı Beykoz ve İBB Meclis Üyesi M. Hanefi Dilmaç olarak belirlenmişti. Dilmaç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçeklesek kongre öncesi adaylığına ilişkin süreci ve hazırlıkları yerel basın temsilcilerine anlatarak Pazar günü saat 16:00’da R.Şahin Koktürk Spor Salonu’nda yapılacak kongrenin miting havasında geçeceğini söyledi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen kahvaltılı toplantıya AK Parti Beykoz İlçe Başkan Adayı M. Hanefi Dilmaç başta olmak üzere Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Zafer Aslan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ve Teşkilat Başkanı Mehmet Temel katıldı.

Zafer Aslan: Dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz

AK Parti Beykoz İlçe Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Zafer Aslan’ın açılış konuşmasının yerel basının parti içerisindeki önemine değinerek 15 Nisan’dan itibaren parti içerisinde  yeni bir döneme girileceğini söyledi. Kongre hazırlıklarına da değinen Aslan sözlerinin devamında “3 seçim bir darbe teşebbüsü yaşamış bir ilçe teşkilatı yeni dönemde M. Hanefi Dilmaç ile yoluna devam edecek. Adayımızın açıklanması ile birlikte parti içerisinde tam bir dayanışma ve kardeşlik hukuku içerisinde çalışmalarımızı bugüne kadar sürdürdük.” ifadelerini kullandı.

Hanefi Dilmaç: Siyasi doktoramı Çelikbilek’in yanında yaptım

Yapılacak olan kongrede AK Parti Beykoz İlçe Başkan Adayı olacak M. Hanefi Dilmaç ise konuşmasına siyasi hayatından kesitler anlatarak başladı. Bugünlere büyük mücadeleler vererek, kavga ederek geldiğini belirten Dilmaç sözlerinde şöyle devam etti; Çavuşbaşı Belediyesi kapandıktan sonra 8 yıl boyunca Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile çalıştım. Bu geçen dönem içerisinde siyasi doktoramı Yücel Çelikbilek’in yanında yaptım. Siyasette bilmediğimiz birçok şeyi bu zaman zarfında öğrendim. Daha sonra bir vesile ayrılmak zorunda kaldım. Bunun nedenlerini geçmişte yapmış olduğum açıklama ile kamuoyuna anlatmıştım. Şahsımın Başkan Yücel Çelikbilek ile bireysel hiçbir sıkıntısı yok. Yöneticilik anlamında da yok. Ben oluşturulan yeni kadrodaki bazı arkadaşlarla anlaşamadığım için istifa kararını aldım. İstifamızın altında hep başka nedenler aranmaya çalışıldı. Beklentileri olan bazı kişiler Yücel Başkan ile aramızı asla bozamayacaktır.

Cumhurbaşkanımız benim olmam yönünde bir irade koydu

İlçe Başkanlığına aday olmadım, herhangi bir çalışma içerisinde de bulunmadım. Fakat yapılan teşkilat temayülünde benimde az da olsa ismim çıktı. İl Başkanımız beni davet etti Beykoz’a dair bir görüşmemiz oldu. Bu sohbette bana görevi düşünüp düşünmediğim sordu. Teşkilatçılıkta görev istenmez verilir, buna inanan bir kişiyim. Daha sonra mülakat için tekrar çağrıldık. İl Başkanlığının sunduğu rapor sonucunda Cumhurbaşkanımız Beykoz’da benim olmam yönünde bir irade ortaya koydu ve 15 Nisan’da gerçekleşecek kongrede aday olarak ilan edildim.

Asil yedek ayrımı yapmadan çalışacağız

İlçe teşkilatımızda kongre gündemli yoğun bir çalışma var. Biz şuan Beykoz ve İBB Meclis Üyesiyiz. Süreci mevcut yönetim yürütüyor. Bizlerde aday olarak sadece liste çalışmasını yapıyoruz. Yaklaşık 300 civarı yönetim için cv başvurusu yapıldı. Partimizin belirlediği kriterler çerçevesinde başvuru yapan isimler ile birebir görüşmeler yaptım. Bu çerçeve içerisinde 60-70 kişilik bir havuz oluşturduk ve il başkanlığına gönderdik. Gençlik ve kadın kotasına da dikkat ederek belirlenen şartlara uygun 25 asil 13 yedek yönetim kurulu listesi oluşturacağız. Asil yedek ayrımı yapmadan yeni dönemde 38 kişilik ekibimiz ile çalışmalarımızı yapacağız.

Dedikodu yapan, fitneci insanları ayıklayacağız

Her zaman istişareye açık biri oldum. Toplumun ve sizlerin de desteği ile başarılı olmayı hedefliyoruz. Bizim sermayemiz insan. Hiç kimseyi ötekileştirmeden bir insan kazmanın ne demek olduğunu bilenlerdeniz. Ben ve arkadaşlarım çok çalışacağız. İçimizden dedikodu yapan, fitneci insanları ayıklayacağız. Bizim tek amacımız var o da Beykoz’un kazanımlarıdır.

Cumhurbaşkanımızın gelmesi Beykoz için önemli bir fırsat

Miting gibi bir kongre yapacağız. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beykoz’a gelecek. Bu Beykoz için iyi bir fırsat, katkıları da büyük olacaktır. İstiyoruz ki kendisini Beykoz da iyi karşılayalım ve isteklerimizi kendisine iletelim. Sorunların çözümü yolunda önemli bir fırsatı değerlendirelim. Ümraniye kongresinde bunu gördük. İlçenin 6 mahallesinde yaşanan imar sorununu bir talimatla çözüme kavuşturdu. Salon içinde ve dışında aynı havayı o gün yakalarsak inanıyorum ki Beykoz’un önemli sorunları içinde bir adım atılacaktır. Bu sebeple 15 Nisan Pazar günü saat 16.:00’da R.Şahin Koktürk Spor Salonu’nda miting havasında geçecek kongremize Beykoz halkını davet ediyoruz.

Hedefim az iki dönem ilçe başkanı olmak

Bu görev madem bana verildi hedefim Beykoz’da en az iki dönem ilçe başkanı olmak. Ekibimizi buna göre oluşturup başarılı olmak istiyoruz. İlçe Başkanı olup belediye başkanlığına da göz kırptı asla olmayacak. Biz iz bırakmak istiyoruz. İlçe başkanlığı için en az iki dönem yani 6 yıl bu görevi yapmak istiyorum. Geçen iki dönem sonunda başarılı olursak eğer partimizin büyükleri bizi ona göre bir yerlerde mutlaka değerlendirecektir. Bugün olduğu gibi yarında partim ne görev verirse ben o görevi yapmaya hazırım.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı