Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Dünya Beykozlular Günü coşkuyla kutlandı

Türkiye'nin en eski kulüpleri arasında yer alan Beykoz Spor taraftarları kuruluş yılına denk gelen tarihi “Dünya Beykozlular Günü” olarak kutlamaya devam ediyor.

Dünya Beykozlular Günü olarak kabul edilen 19 Ağustos (19.08), …

Türkiye’nin en eski kulüpleri arasında yer alan Beykoz Spor taraftarları kuruluş yılına denk gelen tarihi “Dünya Beykozlular Günü” olarak kutlamaya devam ediyor.

Dünya Beykozlular Günü olarak kabul edilen 19 Ağustos (19.08),  Beykoz’da coşkulu bir şekilde kutlandı. Kutlamalar kapsamında Beykoz Meydanı’ndan, Paşabahçe Stadyumu’na kadar gerçekleşen kortej yürüyüşün ardından sahada Beykoz Spor kendisi gibi eski bir takım olan Vefa Spor ile dostluk maçı yaptı.

Artan terör saldırıları sonucu vefat eden şehitlerimizden ötürü programın içeriğinde yer alan havai fişek gösterisi iptal edildi. Protokol konuşmaları öncesinde program, bu vatan uğruna canını vermiş olan Mehmetçikler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı’nın ardından tribünlerde ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları yükseldi.

Kutlamalara; AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Hanefi Dilmaç, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ile meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.

İbrahim Yıldırım: Yepyeni başlangıçların adımını hep birlikte atalım!

Açılış konuşmasını Taraftar Dernek Başkanı İbrahim Yıldırım gerçekleştirdi. Türkiye’nin durumuna  da ilişkin olarak her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Yıldırım, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bugün Dünya Beykozlular Günü. Gelin, bugün yepyeni başlangıçların adımını hep birlikte atalım. Gelin, o sevdamızın peşinden yeniden koşalım. Gelin, ortak noktamız olan eskisi gibi büyük Beykoz olsun. Üzgünüz, stadımız yok. Üzgünüz, idman sahamız yok ve de bu sevdayı terk edenler çok. Bizler büyük Beykoz için yola çıktık. Geçen sezon ki gibi örnek duruşumuzu bu kez de göstereceğiz. Beykoz Spor için çalışmalar başlattık ve ilk adımımızı dernekleşme olarak atmak istiyoruz. Bu yolda desteklerini bizden esirgemeyen Sayın Başkanımız Yücel Çelikbilek’e sonsuz teşekkürler ediyoruz. Bu yolda bizimle beraber yürüyecek herkese kapımız açık!”.

İbrahim Yıldırım’ın konuşmasının ardından 2015-2016 sezonunda Beykoz 1908 AŞ olarak mücadele edecek takım oyuncuları sahaya alınarak, tanıtıldı.

Zeki Aksu: Binamızın geri verilmesi için destek bekliyoruz!

Daha sonra sözü alan Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu’da: “Kulüpleri toplumların belleğinde kalıcı kılan üç temel unsur vardır. Ben bu üç unsuru, 3 T olarak tanımlıyorum. Tarihimiz, Taraftarımız ve Tesislerimiz. 107 yıllık şanlı tarihimizle, her yerde ve her zaman kulübümüze sahip çıkan taraftarımızla gurur duyuyoruz. Ancak, üçüncü ayağımızın yani tesislerimizin eksikliği bugün kulübümüzün içinde bulunduğu sıkıntılar temel kaynağı. Tarihi kulüp binamız ne yazık ki elimizden alındı. Kulüp binamızın yeniden Beykoz Spor Kulübü’ne sunulması için gösterdiğimiz çaba ve gayretlerimize rağmen bir sonuç alamadık. Başta Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere bu konudaki girişimlerimize destek olmalarını istiyoruz. Beykoz Spor’u ayağa kaldırmanın en önemli adımı kulüp binamıza kavuşmak olacaktır” şeklinde konuştu.

Muharrem Kaşıtoğlu: 2016-2017 yılında Beykoz Spor, maçlarını yeni ve modern stadında oynamaya başlayacak!

Beykoz Belediye Spor Başkanı ve aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcı Muharrem Kaşıtoğlu ise, öncelikle şehitlerimizi saygı ve rahmet ile andığını belirterek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Beykoz Sporumuzun 107 yıllık tarihine inşallah bir 107 yıl daha eklediğimiz günleri bu topraklar görecektir. Biz Beykoz Belediyesi olarak İstanbul’da ve Türkiye’de eşine az rastlanır bir şekilde amatör spor kulüplerine özellikle nakdi yardım başta olmak üzere uzun yıllardır hizmet etmeye, destek olmaya devam ediyoruz. 2015 yılında amatör spor kulüplerimizin alt yapılarını güçlendirmek amacıyla 10 tane mahallemizde çim halı saha yapımına başlandı. 3 tanesi bitti, 7 tanesini de bitirerek Beykozluların hizmetine sunacağız. İnşallah 2016-2017 yılında bal ligine yükselen Beykoz Spor, maçlarını yeni ve modern stadında oynamaya başlayacak. Bunun müjdesini buradan vermiş olayım”.

Son konuşmacı olarak sözü alan Milletvekili Ravza Kavakçı Kan’da, herkesin maç izlemeyi heyecanla beklediğini ifade ederek, kısa bir selamlama konuşması yaptıktan sonra alanı Vefa Dostluk Maçı’na bıraktı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.