Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

20 bin sevgi parçası Türkmen çocuklar için yola çıktı!

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları'nın ‘1 Atkı 1 Bere' kampanyası dahilinde topladığı yardımlar Türkmen çocuklar için yola çıktı.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ın öncülüğünde 45 mahallede…

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları’nın ‘1 Atkı 1 Bere’ kampanyası dahilinde topladığı yardımlar Türkmen çocuklar için yola çıktı.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ın öncülüğünde 45 mahallede 1 ay önce başlatılan ‘1 Atkı 1 Bere’ kampanyası dahilinde toplanan toplam 20 bin parça ürün Türkmen çocuklara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

‘Vicdanımız Üşüyor, Biz Üşüyoruz’ sloganı ile yola çıkan İlçe Kadın Kolları’nın üstün gayretleri sonucu kampanya beklenenden daha büyük ilgi gördü. 2 bin 931 atkı, 3 bin 380 bere,792 eldiven, 3 bin 650 çorap, 5 bin 500 tozluk, 530 battaniye, 23 koli çocuk bezi, 2 koli ıslak mendil, 132 eşarp, 575 pijama takımı, 172 ayakkabı, 755 bebek kıyafeti, bin 265 iç çamaşırı ve 720 eşofman olmak üzere toplam 20 bin 427 parça ürün Türkmen çocuklar için toplandı.

Suriye’de zor şartlar altında hayat mücadelesi veren Türkmen çocukların yüreklerini ısıtacak bu yardım kolileri ise, Sadaka Taşı Derneği Kemal Özdal ve yönetiminin vasıtasıyla onlara iletilecek. İlçe binasında gerçekleşen törene; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Başkan  Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu ile Sadaka Derneği Başkanı Kemal Özdal katıldı.

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: Israrla barış, kardeşlik ve mücadele diyoruz!

Törenin ilk konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, anlamlı bir günde yine bir arada olduklarını işaret ederek, şunları söyledi: “Birileri bu dünyada ısrarla gözyaşı, kan, savaş diyor.  Ama biz  Türk Milleti ve AK Parti olarak, ısrarla barış, kardeşlik ve ısrarla mücadele diyoruz. Bu mücadele yeryüzünde insanlığın ilk gününden bugüne kadar sürüyordu, bundan  sonrada sürecek. Herkes kendi üstüne düşeni yapacak. Bu çalışma ile oradaki kardeşlerimize destek olmak istedik. Biz hem bu derneğe hem de benzer kuruluşlara destegimizi her zaman ve süratle yapacağız”.

Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf: Annelerimizin feryadını duyunca içimiz acıdı…

Mustafa Gürkan’ın konuşmasını tamamlamasının ardından Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf sözü alarak, duygularını şu cümlelerle ifade etti: “Biliyorsunuz, bundan yaklaşık 2 ay önce bir kampanya daha yapmıştık.  Ondan sonra bize daha bir aşk geldi ve kardeşlerimize bir şeyler daha yapmak istedik. Annelerimizin feryatlarını duydukça bizim de içimiz acıdı. Çocuklarımız üşüyor, vicdanlarımız üşüyor diyerek yola çıktık. Sonucunda 1 atkı ve 1 bere kampanyamızı başlattık. Kampanyaya katkı sunan tüm Beykozlu kadınlarımıza teşekkür ediyorum. 17 bin kadın üyemiz var, 17 bin parça sevgi götüreceğiz demiştik.  Hamdolsun, 17 bini aştık ve 20 bin olduk”.

Sadaka Taşı Derneği Başkanı Kemal Özdal: Bu yardımların ciddi bir karşılığı var!

 Çok değerli bir çalışmanın yola çıktığını vurgulayarak sözlerine başlayan Sadaka Taşı Derneği Başkanı Kemal Özdal da: “Karşılığının bir o kadar güçlü olduğunu bilmenizi istiyorum. Annelerimizin hissettiği duyguyu aynı oranda hissetmeniz mümkün değil. Çocuklarımız öldürülüyor, kadınlarımız maalesef çok kötü şeylere maruz bırakılıyor. Bir millet topyekûn soykırım görüyor. İnsanlar yaşadıkları bölgelerden hicret etmek zorunda kalıyor. O yüzden bu yardımların çok ciddi bir karşılığı var. Türkmen Dağı’nda çok büyük bir katliam yapılıyor.  Buna sessiz kalamayız. Biz bu yardımları bizzat ekiplerimizin denetiminde bölgeye ulaştırmaya çalışıyoruz. Maalesef 1 ay önce yardımları bizzat dağıttığımız kampların birkaç gün önce vurulmuş haliyle karşılaştık. Çok sayıda kardeşimiz orada hayatını kaybetti. Onlara gönderdiğiniz bir atkı ve bir bere ile, onların yaşam mücadelesine katkı veriyorsunuz. Suriye’nin, Türkmen Dağı’nın mücadelesi hepimizin mücadelesidir” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: Bu yardımların hepsi birer gönül köprüsüdür!

Son olarak duygu ve düşüncelerini aktarmak üzere sözü alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Çok hayırlı bir işe vesile oluyorsunuz. Bu yardımların insanlar arasında bir gönül köprüsü kurduğunu unutmayalım. Siz kendi yüreklerinizi, oradaki kardeşlerimizin evlatlarının yürekleriyle birleştiriyorsunuz. O evlatları kendi evlatlarınızın yerine koyuyorsunuz. Bu sevgi ve muhabbeti Suriye’ye ulaştırıyorsunuz. Daha öncede biz oralara tırlarla yardımlar gönderdik.  Bugünde 20 bin parça gönülden kopan bu malzemeyi gönderiyoruz. 17 bin üyesi olan bir teşkilatın kendi hanımlarına güvenerek yola çıkması önemliydi. Bu noktada da yanılmadığınızı anlamış oldunuz. Demek ki, bu üyelerin hiçbiri boş üye değil. Dava adamı olduğunuzu, gönül adamı olduğunuzu gösterdiniz. Gayretiniz daim olsun. Bu yardımları  kendi canlarını ortaya koyarak ulaşmasını sağlayan Sadaka Taşı Derneği’ne de ayrıca teşekkür ediyorum. Kadın Kollarımızın, Gençlik Kollarımızın ve İlçe Başkanımız Mustafa Gürkan’ın göstermiş olduğu emeklere Allah razI olsun diyoruz. İnşallah ülkemizi ve milletimizi Rabbim Suriyeli kardeşlerimizin uğradıkları olaylarla karşı karşıya bırakmasın. Şükür Allah’a bugün devletimizi iyi yöneten ve milletini selamete götürmek isteyen yönetici kardeşlerimiz ve büyüklerimiz var. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve hükümetimiz büyük bir gayretle bu milleti ateşe sokmamak için çaba harcıyorlar. Milletimizin bu yardımseverlik, merhamet duygusu oldukça ve milletimizin genlerinde olan bu güzellikleri ortaya çıkardıkça, bilin ki Allah’ın yardımı hep bizimle olacaktır”.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı