Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP Beykoz dayanışma geleneğini devam ettirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü tarafından Birlik ve Dayanışma Gecesi düzenlendi.   

Aralık 2017'de gerçekleşen olağan kongreden başarıyla çıkan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve yönetim kurulu üyeleri,…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü tarafından Birlik ve Dayanışma Gecesi düzenlendi.   

Aralık 2017’de gerçekleşen olağan kongreden başarıyla çıkan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve yönetim kurulu üyeleri, Birlik ve Dayanışma Gecesi düzenledi. Geleneksel hale gelen ve çok sayıda partilinin katıldığı gecede bu yıl alkol kullanılmaması dikkat çekti.

Rüzgarlıbahçe Asr-ı Mekan’da düzenlenen programda CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi muhtarlarla birlikte otururken, geceye Genel Başkan Yardımcıları Gamze Akkuş İlgezdi ve Onursal Adıgüzel, İstanbul Milletvekilleri Dursun Çiçek, İlhan Kesici ve Yakup Akkaya, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz,  İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ile kadın ve gençlik kolları, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, spor kulüpler, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

Birlik ve Dayanışma Gecesi’ne katılan davetlileri ilçe yönetimiyle birlikte kapıda karşılayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve yönetim kurulu üyeleri zaman zaman yaşanan izdiham dolayısı ile zor anlar yaşadı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda gençlik kolları tarafından hazırlanan video gösterimi gerçekleştirildi.  

Aydın Düzgün: İktidara alternatif olduğumuzu kanıtlamalıyız

Açılış konuşmasını yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün 2002 yılından buyana geleneksel hale gelen gecelerine katılan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında “İstiklal Marşı’na dahi dil uzatacak cesareti kendilerinde bulmuşlardır. Düşünüyorum taşınıyorum ama bulamıyorum. Bir iktidar şeker fabrikalarını neden kapatır. Acaba bir gün yine kandırıldık mı diyecekler. Bu ve buna benzer karanlık tabloyu sizlerle paylaştıktan sonra koca bir ama diyerek insanlığa umut olma yolunda ilerleyen bir CHP var. İnsanlar ak partiden bıktı. Artık yapmamız gereken tek şey var o da İktidara alternatif olduğumuzu kanıtlamak.

Öngörünüm yasası revize edilmelidir

Bizler Beykoz’u Türkiye’yi yönetmeye talibiz. Her siyasi partinin iktidar olma hedef vardır. Tüm CHP ailesi ile birlikte bizlerin iktidar olacağına inancım tamdır. Beykoz’u 15 yıldır yöneten zihniyet plansız programsız, günlük politikalarla gelebileceği en son noktaya geldi. Beykoz halkının bunlara açtığı kredi artık bitti. Kapanan Paşabahçe Tekel Fabrikası binlerce Beykozlu aileye işti, aştı. Buradan genel başkan yardımcılarımın huzurunda söylüyorum. Kenan Evren döneminde çıkmış olan öngörünüm yasası mutlaka revize edilmelidir. Öngörünüm bölgesinde vatandaşımız çatısını onaramazken Torunlar İnşaat tekel fabrikasının olduğu arazide dileği gibi inşaat yapmak için kolları sıvadı. Bu adaletsizliği ortadan kaldıracağız.

Beykoz’u dünya kenti yapacağız

Beykoz’un kentsel dönüşüm adı altında yerinden yurdundan gönderilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Ben artık sokağa çıkamıyorum diyen muhtara iyi o zaman sende git evinde otur diyen bir zihniyetin Beykoz halkına verebileceği artım hiç bir şey yoktur. Beykoz doğasıyla tabiatıyla dünyanın güzel ilçesini ancak 39 ilçe içinde gelişme açısından en geri kalmış içedir. Beykoz’u dünya kenti yapacağız. Bunu Beykozlularla birlikte yapacağız. STK’ları ile spor kulüpleri muhtarları ile gençleri kadınlarıyla birlikte yapacağız. Hep beraber başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Gamze Akkuş İlgezdi: 2019 evlatlarımızın geleceğidir

CHP Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi yapmış olduğu kısa konuşmasında “Türkiye olarak çok sancılı bir süreçten geçiyoruz. Morale ihtiyacımız var çünkü bu moralle 2019 yılına kadar çok önemli iki seçim yaşayacağız. Bu seçimlerde başaralı olmak gibi bir sorumluluğumuz var. Bizler bu yolda daha cesur yol almalıyız. Çünkü 2019 bizlerin geleceği değil evlatlarımızın geleceğidir.” diyerek sözlerini Nazım’ın dizeleriyle sonlandırdı.

Akif Hamzaçebi: Sorunları çözmek için yola çıktık

Gecenin son konuşmacısı olan CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi konuşmasına Beykoz’un mahallelerini tek tek sayarak başladı. Hamzaçebi sözlerine şöyle devam etti; Salonda Beykoz örgütündeki yol arkadaşlarımın mücadele aşkını, iktidarı, Beykoz Belediyesini alma heyecanını görüyorum. Aynı zamanda burada Beykoz’un çözülmemiş sorunlarının yılgınlığını, mülkiyet, imar, tapu gibi sorunlarını görüyorum. Tüm bu sorunları çözmek için yola çıktık başaracağız, hedefe ulaşacağız. Beykozlunun hak arama yürüyüşünü biz 2011 seçimlerinde başlattık. Beykoz’un tapu sorununu, mülkiyet probleminin çözümünü muhtarlarımızla STK’larla bütün Beykozlularla büyük bir yürüyüşle başlattık. Bugüne kadar ne kadar mesafe alınmışsa Beykozlularla birlikte verilmiş olan mücadelemizin sonucudur. Bu mücadeleyi devam ettirerek bu hakkı alacağız. Bu akşam örgütümüz de bu heyecanı görüyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun birlik ve dayanışma gecesine gönderdiği mesaj okundu.  Program Beykozlu dansçıların gösterisi ve ardından sanatçı Burhan Yıldırım’ın şarkıları ile sona erdi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı