CHP Beykoz'dan hodri meydan!

CHP Beykoz İlçe Örgütü ?10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü? münasebetiyle basın mensuplarına bir kahvaltı verdi.
  • 13.01.2017 00:00:00

CHP Beykoz İlçe Örgütü ?10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü? münasebetiyle basın mensuplarına bir kahvaltı verdi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü ?10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü? dolayısıyla Beykozlu basın mensupları ile Gül Balık’ta bir araya geldi. İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın ev sahipliği yaptığı kahvaltıya ilçe yönetim kurulu, meclis üyeleri ve kadın kolları ile basın mensupları katıldı.

Beykoz’da faaliyet yürüten gazetecilerin ?10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü?nü kutlayarak konuşmasına başlayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ?Yaz kış demeden yoğun bir çalışma performansı içindesiniz. Özellikle de bu dönemde yaptığınız çalışmalar hiçte kolay değil. Kaleminiz tarafsız ufkunuz geniş olması dileğiyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlarım.? İfadelerini kullandı. Taştan daha sonra ülke ve Beykoz gündemine dair önemli açıklamalar yaptı.

Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açtık

Bildiğiniz gibi BEYTAŞ’a iki ay önceki meclis toplantısında 18 milyon TL aktarıldı. Sizlerin vesilesi ile sormak istiyorum. Yaptığı hizmet ve konumu belli olan BEYTAŞ’a 18 Milyon aktarılmasının temel gerekçesi nedir? Bu firma çalışmıyor mu?  Neden bu kadar zarar ediyor? Belediyenin farklı yatırımlara aktarması gereken para neden restoranın borcuna harcanıyor? Bu mekanda yenilen içilen parası ödenmiyor mu? Biz bu soruları sorduğumuzda burası özel şirket deniyor. Biz CHP Beykoz Örgütü olarak Bölge İdare Mahkemesi’ne davamızı açtık. Neden bu kadar borçlandığını mecliste oluşturulacak bir komisyonla araştırılmalıdır.

İlk defa yazılı önergemiz okunmadı

Ocak ayı meclisinde yazılı bir önerge verdik fakat ilk defa okunmadı. Basının ve kamuoyunun duyulması istenmedi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafında yapılan bir ihale hakkında verdiğimiz yazılı önergede bir takım soruların cevaplanmasını istedik fakat okunmayarak kamuoyundan gizlenmiştir.

Karla mücadelede belediye sınıfta kalmıştır

Yoğun kış şartları geçiriyoruz hep beraber. Kendi sosyal medya hesabımdan ?Sizce belediye karla mücadele etmişmidir? diye Beykoz halkına sordum. Gelen yorumlara bakıldığında karla mücadelede belediye sınıfta kalmıştır. Evet, bölgemize yoğun kar yağışı oldu ama hiç birşey yapılmaması, herhangi bir mücadelenin olmaması doğru bir yaklaşım değil. Bildirdiğim birkaç sorun bile halledilmedi. Kar yağışı bitmiş olmasına rağmen çöpler halen toplanamadı. Hizmete dayalı belediye anlayışından biraz uzaklaştığı görülüyor. Acaba bu yaşanan sıkıntılar tecrübeli bir başkan yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın istifasından mı kaynaklanıyor diye de sorularla muhattap kaldık.

Hanefi Dilmaç neden istifa etti? 

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yaptığı son açıklamada 2019’da tekrar aday olduğunu ima etmiş. Hanefi Başkan yıllardır Beykoz’da belediyecilik yapıyor. Yücel Bey’den sonra gelen en tecrübeli isim. Durup dururken acaba neden istifa etti?  Yerel seçimlere daha 2 yıl var. Üzerinde durulması ve araştırılması gereken bir konu. Takipçisi olacağız. İstifası ile ilgili kamuoyunda çeşitli iddialar konuşuluyor. Bu iddiaların doğru mu yalan mı olduğunu belediye başkanı ve Hanefi Başkan tarafında açığa kavuşturulmasını istiyorum.

Hodri meydan.. Seçime gidelim

Anayasa değişiklik sürecinde kargaşaya hiç lüzum yok seçime gidebiliriz. Hodri meydan diyerek seçime hazır olduğumuzu duyuruyoruz. Türkiye’nin tek sorunu sistem değişikliği gibi gösteriliyor. Terör 10 gündür konuşulmuyor. Ekonomi işsizlik gibi sorunumuz yokmuş gibi tek derdimiz Suriye’den kopyaladığımız bir anayasa. Çağdaş bir ülke mi kurmak istiyoruz yoksa Ortadoğu da kanlı bir Suriye mi yaratmak istiyoruz. 80 anayasasına dil uzatanlar şuan görüşmeleri OHAL içinde yapmıyor mu? Sadece bir kişiye yetki verilmesi için toplum ve mecliste gerginlikler yaşanıyor. Anayasa toplumu birleştirir bölmez.

Program basın mensuplarının soru ve cevapları ile devam ettikten sonra toplu fotoğraf ile sona erdi. 

İlgili Haberler